Dormagen: Zapaśniczki towarzysko walczyły w Niemczech

Piątek, 28 maja 2010, 13:36
Aktualizacja: 20:43
Reprezentantki Polski uczestniczą w turniejach krajowych i międzynarodowych
Reprezentantki Zagłębia Wałbrzych i Herosa Czarny Bór uczestniczyły w towarzyskim turnieju zapaśniczym, jaki odbył się w niemieckie miejscowości Dormagen.

Turniej w Dormagen stanowił dla niektórych reprezentantek Polski eliminacje do Mistrzostw Europy Kadetek. Dlatego nasze zawodniczki podeszły o tej imprezy bardzo poważnie.

W kategorii 38 kg Julia Chruściel z Zagłębia Wałbrzych zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i wywalczyła 3. miejsce, tym samym potwierdzając opinię o swoim nieprzeciętnym talencie. W kategorii 49 kg wystąpiła Patrycja Siwek z Zagłębia. Polka przegrała w walce eliminacyjnej z rodaczką reprezentującą Gryf Chełm - Karoliną Wieczorek. Później Siwek pokonał dwie rywalki, ale to wystarczyło do zajęcia niezłego 7. miejsca. Wreszcie w kategorii 65 kg Laura Robocińska z Zagłębia Wałbrzych zajęła pozycję tuż za podium, bowiem w walce o brąz uległa Niemce Annie Schell. Ten wynik i poprzednie dobre starty pozwolą wystartować Robocińskiej oraz Natalii Lubowskiej z Herosa Czarny Bór na Mistrzostwach Europy Kadetek.

W zmaganiach juniorek także mieliśmy swoje przedstawicielki. W kategorii 44 kg Agata Łagoźny (Zagłębie Wałbrzych) przegrała już w pierwszym starciu z Rosjanką i pożegnała się z turniejem. Agnieszka Rakoczy z Zagłębia w wadze 48 kg wygrała pierwszą walkę, ale w drugiej musiała uznać wyższość Białorusinki. Trzecia nasza reprezentantka Ilona Omilusik z Herosa Czarny Bór, walcząca w kategorii 51 kg, wygrała pierwszą walkę z Francuzką, ale później jej klubowy trener Dariusz Piaskowski uznał, że nie będzie narażać swojej zapaśniczki na niepotrzebne ryzyko odniesienia kontuzji (Omilusik narzeka na kontuzję barku) i dlatego wycofał ją z turnieju. Siostra Ilony - Julita Omilusik – po zwycięstwie nad Łotyszką przegrała później ze Słowaczką i Kanadyjką i w ten sposób pożegnała się z turniejem.