Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 4358
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Zarząd Powiatu z absolutorium

Czwartek, 28 maja 2020, 15:46
Aktualizacja: Sobota, 30 maja 2020, 9:20
Autor: red
powiat wałbrzyski: Zarząd Powiatu z absolutorium
Fot. Ziemia Wałbrzyska
Na dzisiejszej, XIV sesji Rady Powiatu Wałbrzyskiego, Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego otrzymał absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Uchwałę podjęto w obecności 17 radnych, stosunkiem głosów: 9 „za” i 8 "wstrzymujących się".

Po raz drugi w tej kadencji radni powiatu oceniali prawidłowość działania organu wykonawczego w zakresie gospodarki finansowej powiatu wałbrzyskiego. Obok uchwały budżetowej, to jedna z najważniejszych decyzji podejmowana przez radę w ciągu roku.

Na sesji, rada rozpatrzyła i przyjęła jednogłośnie sprawozdanie finansowe oraz z wykonania budżetu powiatu za 2019 rok, a także zapoznała się z opinią przedłożoną przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Przed podjęciem uchwały w sprawie absolutorium radni zapoznali się także z informacją o stanie powiatu. Raport został przyjęty stosunkiem głosów 9 "za" i 8 "przeciw" przy 17 radnych głosujących. W dalszej części obrad, rada przyjęła roczne sprawozdania o stanie bezpieczeństwa (policja, straż pożarna, sanepid), o pomocy rzeczowej Powiatowego Urzędu Pracy i z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.
- Dzisiejsze absolutorium jest wspólnym sukcesem Zarządu, radnych oraz pracowników Starostwa i jednostek powiatu. Wszystkim, którzy realizowali ten budżet i wspierali zarząd powiatu w ubiegłorocznej pracy składam serdeczne podziękowania – dodał Starosta Krzysztof Kwiatkowski.

Twoja reakcja na artykuł?

2
13%
Cieszy
3
20%
Hahaha
4
27%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
40%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group