Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 3634
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zasłużony dla Wałbrzycha

Środa, 23 czerwca 2021, 6:48
Autor: PAW
Wałbrzych: Zasłużony dla Wałbrzycha
Fot. archiwum
Grupa radnych wystąpiła z wnioskiem o nadanie tytułu "Zasłużony dla Miasta Wałbrzycha" byłemu wiceprezydentowi miasta Zygmuntowi Nowaczykowi.
- Osoby Zygmunta Nowaczyka chyba nie trzeba wałbrzyszanom przedstawiać. Ma wybitne zasługi dla oświaty w Wałbrzychu. Zaczynał karierę jako dyrektor szkoły, był kuratorem oświaty, kiedy Wałbrzych był województwem, był radnym i wiceprezydentem i radnym powiatu wałbrzyskiego - opisuje zasługi dla miasta i regionu Zygmunta Nowaczyka, Aleksandra Mętek z UM w Wałbrzychu.

Zygmunt Nowaczyk jest dla wielu przykładem lokalnego patriotyzmu. Podkreślają to inicjatorzy przyznania mu tytułu, jak i sami urzędnicy, którzy mieli okazję z nim współpracować.

- W pełni popieram ten wniosek - mówi prezydent Roman Szełemej. - Przyszedłem do ratusza w skomplikowanej sytuacji i pamiętam jaka wówczas była atmosfera. To były trudne miesiące naszej wspólnej pracy. Zygmunt Nowaczyk emanował zawsze spokojem, życzliwością i dystansem i był dla mnie opoką i wielkim wsparciem. Zreformowaliśmy wałbrzyską oświatę, ale to było koniecznością. Pracowaliśmy wiele lat i zawsze był człowiekiem lojalnym i wyznaczył bardzo wysoki standard zastępcy prezydenta.

Przy 18 głosach "za" i 1 "wstrzymującym się " (Jerzy Langer) wniosek został przyjęty.

Twoja reakcja na artykuł?

22
55%
Cieszy
5
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
12
30%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group