Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 5661
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: Zasłużyli na pochwały

Piątek, 24 listopada 2023, 8:37
Autor: red
REGION, Mieroszów: Zasłużyli na pochwały
Fot. Tomasz Tracewski/Gmina Mieroszów
Za nami uroczystość wręczenia stypendiów Burmistrza Mieroszowa za wyniki w nauce, osiągnięte w II semestrze roku szkolnego 2022/2023.

Burmistrz Mieroszowa podkreślił iż niezmiernie miło spotykać się w każdym semestrze z najzdolniejszą młodzieżą naszych szkół i nagradzać jej osiągnięcia. Serdecznie pogratulował tegorocznym stypendystom dotychczasowych sukcesów edukacyjnych, rozległej wiedzy, zdobytych umiejętności, jak również wytrwałości i konsekwentnego dążenia do obranych celów.

- Miarą waszego sukcesu jest nie tylko średnia ocen ale również – a może przede wszystkim - doskonałe wyniki które osiągacie w ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Niektórzy z Was stypendia naukowe odbierają niezmiennie w każdym semestrze, często od kilku już lat. To najlepszy dowód na to, że te sukcesy nie są kwestią przypadku, a owocem Waszej systematycznej i z pewnością niejednokrotnie ciężkiej pracy. Swoje gratulacje kieruje również do rodziców i nauczycieli - mówi burmistrz.

Warunkiem otrzymania stypendium było uzyskanie przez ucznia średniej ocen co najmniej 5,40 - w przypadku uczniów klas 4-6, średniej ocen 5,30 w przypadku siódmo i ósmoklasistów.

Tak doskonałymi osiągnięciami w minionym roku szkolny mogło pochwalić się trzynaścioro uczniów szkół podstawowych z Gminy:

PSP Mieroszów:
▶️Anna Busz
▶️Blanka Nowaczyk
▶️Magdalena Kryłowicz
▶️Maria Bochenek
▶️Wiktoria Stefaniak
▶️Wiktor Szwarczyński
▶️Justyna Michalik
▶️Kacper Wereszczyński.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Kowalowej:
▶️Lena Wujda
▶️Maja Stus
▶️Kaja Wardzińska
▶️Szymon Mikołajczyk.

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Sokołowsku:
▶️Krystian Macicki

W trakcie uroczystości pogratulowano uczniom Zespołu Szkolno- Przedszkolnego im. J. Korczaka w Sokołowsku, którzy otrzymali wyróżnienia w konkursach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Zachowaj Trzeźwy Umysł to nazwa ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej, podejmującej problem profilaktyki uzależnień. Jej celem jest promowanie konstruktywnych postaw zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży aktywności prospołecznych jako alternatywy wobec wielu zachowań ryzykownych, szczególnie picia alkoholu, zażywania narkotyków, uzależnień behawioralnych oraz stosowania przemocy. Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł realizowana jest poprzez ścisłą współpracę
z samorządem lokalnym Gminy Mieroszów, partnerem kampanii jest Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mieroszowie, a realizatorami Placówki Oświatowe z terenu Gminy. Wyróżnienia otrzymali: Blanka Łubińska, Viktor Gierlak, Dawid Szewczyk. Serdeczne podziękowania dla Iwony Przybysz, całego grona pedagogicznego, pracowników oraz uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. J. Korczaka w Sokołowsku za włączenie się w organizację uroczystości i uświetnienie jej występem artystycznym.

Twoja reakcja na artykuł?

1
25%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
25%
Złości
1
25%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group