Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 2977
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zaspy na parkingu

Poniedziałek, 8 lutego 2010, 16:05
Aktualizacja: 19:27
Autor: Bed
Wałbrzych: Zaspy na parkingu
Fot. Bed
Na parkingu przy markecie Castorama zalegają ogromne ilości śniegu. Pracownicy marketu zwozili go tam systematycznie, od kiedy rozpoczęły się opady. Tak duże ilości wzbudziły niepokój mieszkańców pobliskiej dzielnicy Podzamcze. Parking należy do firmy Auchan.

Śnieg, którego w naszym regionie nieustannie przybywa, w czasie roztopów spłynie do kanalizacji. Stan wody w niektórych rzekach już jest alarmujący.
- Czy zebranie tak wielkich ilości wody w jednym miejscu nie jest niebezpieczne? - zastanawiają się mieszkańcy dzielnicy Podzamcze, z którymi rozmawiałem.
Ich zdaniem, firmy odpowiedzialne za porządek na parkingach, powinny inaczej radzić sobie z zimą. Śnieg można wywozić w miejsca, gdzie nie będzie stwarzał zagrożenia.

Zdaniem Katarzyny Theuss, rzecznika prasowego Auchan Wałbrzych, nie ma powodów do paniki.
- Podczas roztopów woda trafi do kanalizacji deszczowej, a następnie trafi do zbiornika retencyjnego, gdzie ewentualny nadmiar wody zostanie zatrzymany. Ze zbiornika retencyjnego woda przepływa do potoku Szczawnik rurociągiem o ograniczonym przepływie, zatem z naszej strony nie ma zagrożenia, iż podczas roztopów dojdzie do podwyższenia stanu wody ponad górny poziom koryta rzeki.

Mieszkańcy Podzamcza mogą więc chyba czuć się bezpieczni. Powódź ze zgromadzonego na parkingu śniegu im nie grozi.

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group