Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1480
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zaspy na parkingu

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 8 lutego 2010, 16:05
Aktualizacja: 19:27
Autor: Bed
Fot. Bed
Na parkingu przy markecie Castorama zalegają ogromne ilości śniegu. Pracownicy marketu zwozili go tam systematycznie, od kiedy rozpoczęły się opady. Tak duże ilości wzbudziły niepokój mieszkańców pobliskiej dzielnicy Podzamcze. Parking należy do firmy Auchan.

Śnieg, którego w naszym regionie nieustannie przybywa, w czasie roztopów spłynie do kanalizacji. Stan wody w niektórych rzekach już jest alarmujący.
- Czy zebranie tak wielkich ilości wody w jednym miejscu nie jest niebezpieczne? - zastanawiają się mieszkańcy dzielnicy Podzamcze, z którymi rozmawiałem.
Ich zdaniem, firmy odpowiedzialne za porządek na parkingach, powinny inaczej radzić sobie z zimą. Śnieg można wywozić w miejsca, gdzie nie będzie stwarzał zagrożenia.

Zdaniem Katarzyny Theuss, rzecznika prasowego Auchan Wałbrzych, nie ma powodów do paniki.
- Podczas roztopów woda trafi do kanalizacji deszczowej, a następnie trafi do zbiornika retencyjnego, gdzie ewentualny nadmiar wody zostanie zatrzymany. Ze zbiornika retencyjnego woda przepływa do potoku Szczawnik rurociągiem o ograniczonym przepływie, zatem z naszej strony nie ma zagrożenia, iż podczas roztopów dojdzie do podwyższenia stanu wody ponad górny poziom koryta rzeki.

Mieszkańcy Podzamcza mogą więc chyba czuć się bezpieczni. Powódź ze zgromadzonego na parkingu śniegu im nie grozi.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Bartekkk 8-02-2010 17:21
Ten artykuł to \"śmiech na sali\". W Wałbrzychu są miejsca w których zalegają większe ilości śniegu i jakoś nikt się tym nie przejmuje...
~ 8-02-2010 18:39
nawalili sniegu ,niech sie martwia .jeden plus ,ze ktos o tym pisze.
~ 9-02-2010 8:03
cóż za zaskoczenie.....jest zima jest śnieg. ale obawa przed powodzią na podzamczu z powodu zalegającego śniegu na parkingu to mocna przesada...
~olunia 9-02-2010 9:19
tak, woda z tej gorki sniegu zaleje całe podzamcze. bezpieczni moga czuc sie jedynie ludzi mieszkajacy na 10-tych piętrach...
~TedHydro 10-02-2010 9:40
Artykuł trochę z logiką na bakier. Zagrożeniem związanym z roztopami jest wielkość globalnego opadu w danym rejonie, a nie usunięcie śniegu z parkingu. Przecież nikt tam nie dowoził śniegu z innych rejonów miasta. Ratunkiem dla ekstremalnych warunków pogodowych jest budowanie zbiorników retencyjnych, co jasno wynika z wypowiedzi p. K. Theuss. Powódź ze zgromadzonego na parkingu śniegu mieszkańcom Podzamcza na pewno nie grozi, choć ogólne warunki pogodowe nie napawają zbyt wielkim optymizmem i lokalne podtopienia mogą występować. A tak ogólnie to już zapomnieliśmy, że w Polsce są zimy i padają śniegi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group