Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 3886
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Zawirowania w Sejmiku

Czwartek, 1 kwietnia 2021, 8:27
Autor: red
REGION: Zawirowania w Sejmiku
Fot. red
Prezentujemy STANOWISKO KLUBU RADNYCH BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY w sprawie zwołania nadzwyczajnej sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

"Ze zdumieniem przyjęliśmy wczorajszą informację o zwołaniu za pośrednictwem Twittera nadzwyczajnej sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przez ministra Michała Dworczyka.

Owa sesja ma odbyć się w najbliższy czwartek, czyli Wielki Czwartek w dniu 1 kwietnia, a jej celem będzie - odwołanie Członka Zarządu Województwa - Pawła Wybierały i w związku z tym musi być to sesja stacjonarna. Data bardzo symboliczna bo wszystko to brzmi jak żart Prima Aprilisowy, tyle że jest to żart raczej ponury.

Uporządkujmy chronologicznie kilka wydarzeń. 19 marca - podobno - w trosce o zdrowie radnych przełożona zostaje sesja Sejmiku z 24 marca na 15 kwietnia, która miała być odbywana w trybie zdalnym. Następnie 27 marca w życie wchodzą nowe, zaostrzone obostrzenia, które mają zahamować wymykającą się kontroli kolejną falę pandemii.

Sytuacja w kraju jest bardzo zła, chorych przybywa a miejsca w szpitalach się kończą, karetki godzinami krążą z chorymi w oczekiwaniu na zwolnienie jakiegokolwiek miejsca w szpitalu. To zaś coraz częściej następuje w wyniku zgonu pacjenta. W poniedziałek jeszcze przed południem Wojewoda Dolnośląski publikuje rozpaczliwy apel o korzystanie z pogotowia ratunkowego tylko w ostateczności, ze względu na bardzo duże obciążenie.

I tego samego dnia Pełnomocnik Rządu ds. Szczepień przeciw COVID 19 a zatem osoba występująca wydawałoby się na pierwszej linii frontu walki z epidemią, w wyjątkowo infantylnej formie, informuje o zwołaniu nadzwyczajnej sesji Sejmiku. Tak właśnie, nie Przewodniczący Sejmiku Andrzej Jaroch, tylko Pan Minister Michał Dworczyk. W samym szczycie zachorowań, w czasie katastrofalnego zatoru służby zdrowia, w momencie kolejnego lockdownu i ogłaszanych apeli o zaniechanie odwiedzin u rodziny z okazji Świąt Wielkiej Nocy.

Niestety Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego zgodnie z twitterowym ogłoszeniem Ministra faktycznie na Wielki Czwartek posłusznie zwołał sesję nadzwyczajną.

Sesja ma odbyć się w tak pilnym terminie prawdopodobnie dlatego, że koalicjantom udało się przekonać radnego opozycji, który z powodów osobistych zdecydował się poprzeć polityczny plan Ministra Dworczyka w zakresie odwołania Członka Zarządu, który przeszkadza nowej mniejszościowej koalicji jaka utworzyła się w Sejmiku.

To sytuacja zupełnie bez precedensu gdy w doraźnych celach partyjno-politycznych minister rządu odpowiedzialny za walkę z pandemią wprowadza dodatkowe zagrożenie epidemiologiczne w samym szczycie zachorowań i katastrofalnego obciążenia służby zdrowia.

Jako Radni zwracamy się do Premiera Rzeczypospolitej Polskiej o powstrzymanie tej skandalicznej i rujnującej zaufanie do władz publicznych sytuacji, której sprawcą jest minister Rządu Rzeczypospolitej Polskiej".

Klub Radnych Bezpartyjnych Samorządowców

Twoja reakcja na artykuł?

6
40%
Cieszy
4
27%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
27%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group