Poniedziałek, 23 listopada
Imieniny: Adeli, Klementyny
Czytających: 2950
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zbadaj się w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 9 listopada 2011, 7:00
Aktualizacja: 7:01
Autor: PAW
Fot. red
Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu zostało koordynatorem bezpłatnych badań profilaktycznych klatki piersiowej realizowanych w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych.

Projekt ten ma na celu nakłonić społeczeństwo do przeprowadzenia darmowych badań tomografii komputerowej klatki piersiowej, w celu sprawdzenia stanu płuc. Projekt ruszył w połowie września 2011 roku i przewiduje możliwość przebadania 1000 osób. Do dnia dzisiejszego wykonano 400 badań. Program trwać będzie jeszcze do końca tego miesiąca.

Program skierowany jest do osób w wieku od 55 do 75 lat palących co najmniej 1 paczkę papierosów dziennie przez minimum 20 lat. Zasięg akcji obejmuje powiaty województwa dolnośląskiego i opolskiego, w których odsetek operacyjności nowotworu płuc jest niższy niż 10 procent. Są to w woj. dolnośląskim powiaty: górowski, jeleniogórski, kłodzki, lubański, lwówecki, milicki, oławski, strzeliński, świdnicki, trzebnicki, wałbrzyski, wołowski, złotoryjski i w woj. opolskim: kluczborski, namysłowski, oleski, kędzierzyńsko-kozielski.

Osoby kwalifikujące się do badania powinny zgłosić się do swojego lekarza pierwszego kontaktu lub lekarza specjalisty (np. pulmonologa) po skierowanie na badanie. Po uzyskaniu skierowania, należy umówić się telefonicznie na bezpłatne badanie do placówki tomografii komputerowej: NZOZ Wałbrzyskie Centrum Medyczne, ul. Sokołowskiego 4, telefon: 74/ 666 58 20.

Na stronie Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu (http://www.dcchp.pl/) w zakładce „aktualności” znajdują się wszystkie informacje o przeprowadzanej akcji.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group