Niedziela, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 4327
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Świdnica: Zbieg okoliczności uratował mu życie

Sobota, 27 maja 2023, 9:50
Autor: red
Wałbrzych/Świdnica: Zbieg okoliczności uratował mu życie
Fot. KMP Wałbrzych
To był duży zbieg okoliczności, który nie zdarza się zbyt często. W toku wykonanych czynności służbowych policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy ustalili miejsce przebywania ukrywającego się od dłuższego czasu przed wymieram sprawiedliwości 24–latka. Udali się do Świdnicy żeby go zatrzymać, jednak zamiast do aresztu mężczyzna najpierw trafił do szpitala.

Do nietypowego zatrzymania poszukiwanego listem gończym 24-latka doszło kilka dni temu w jednym z mieszkań w Świdnicy. Policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy ustalili, że mężczyzna właśnie tam się ukrywa od dłuższego czasu, a na podstawie kilku wyroków Sądu Rejonowego w Świdnicy ma do odsiadki łącznie półtora roku za znieważenie funkcjonariusza publicznego, kierowanie gróźb karalnych w stosunku do niego, a także za uszkodzenie mienia, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz paserstwo.

Zanim jednak mężczyzna trafi do celi, umieszczony został w szpitalu, a życie dzięki przeprowadzonej interwencji uratowali mu właśnie wałbrzyscy mundurowi. Mężczyzna z powodu choroby nie był w stanie wstać z łóżka o własnych siłach, był wychudzony i miał problemy z oddychaniem. Nie jadł od dłuższego czasu. Gdyby nie trafił na policjantów, kilka dni później mógłby już nie żyć. Funkcjonariusze udzielili mu pierwszej pomocy, a następnie przekazali ratownikom medycznym. Ostatecznie 24-latek trafił do szpitala w Rościszowie, gdzie zajęli się nim specjaliści. Po opuszczeniu placówki medycznej trafi jednak za kraty więzienia, gdzie spędzi łącznie 18 miesięcy.

Twoja reakcja na artykuł?

3
25%
Cieszy
1
8%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
17%
Smuci
2
17%
Złości
4
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group