Wtorek, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 4329
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Zdeprawowany 13–latek

Piątek, 11 lutego 2022, 10:32
Aktualizacja: 11:14
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Zdeprawowany 13–latek
Fot. KMP Wałbrzych
Stał w bramie jednego z budynków i obserwował przechodniów. Kiedy zauważył starszą kobietę wychodzącą ze sklepu, postanowił ją okraść. 13–latek zabrał seniorce portfel z dokumentami oraz gotówką i uciekł.

Było wtorkowe przedpołudnie, kiedy 81-latka poszła na zakupy. Miała dużego pecha, bo obserwował ją 13-latek. Nieletni postanowił wykorzystać wiek seniorki i wyciągnął z jej torby portfel. Następnie uciekł w nieznanym kierunku.

Kobieta poprosiła o pomoc pracowników pobliskiego sklepu, a następnie sprawę zgłosiła w miejscowym komisariacie. Boguszowscy policjanci od razu zajęli się tematem kradzieży, ustalili dane personalne młodego mieszkańca tej miejscowości i następnego dnia po południu zatrzymali go.

W toku wykonanych czynności procesowych nieletni przyznał się do popełnionego czyny i opisał przebieg zdarzenia. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie. 13-latek został ostatecznie przekazany pod opiekę matki.

Przypominamy, że wg Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne (po ukończeniu lat 13, ale nie ukończeniu lat 17), mogą być stosowane środki wychowawcze oraz środek poprawczy w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
4
15%
Hahaha
1
4%
Nudzi
1
4%
Smuci
3
11%
Złości
18
67%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group