Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 3094
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zdrowa szkoła

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 8 września 2014, 6:30
Aktualizacja: 7:05
Autor: red
Fot. użyczone
Reaktywację gabinetów stomatologicznych i wprowadzenie systemu zdrowego żywienia w szkołach zapowiedział 1 września na inauguracji roku szkolnego prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Pilotażowo gabinety mają być wprowadzone do 5 placówek, tym niemniej powrót profilaktyki na poziomie wczesnej interwencji już budzi pozytywne emocje. Także zwiększenie liczby stołówek i zdrowe żywienie z naciskiem na owoce i warzywa, co jest wyzwaniem dla upowszechnionych, negatywnych nawyków wśród młodzieży. Dodatkowa zachęta do zmiany zachowań to woda z kranu, która nadaje się do picia. Kolejnym novum są granty przeznaczone dla najzdolniejszych licealistów, którzy mają ciekawe projekty i pomysły na własną działalność gospodarczą. Program może ruszyć od stycznia przyszłego roku.

Podczas inauguracyjnego spotkania z młodzieżą w Zespole Szkół nr 2 mówiono sporo o realizacji prezydenckiego programu Szkoła Od Nowa – na modernizację placówek edukacyjnych do końca 2014 roku zostanie przeznaczonych 65 milionów zł. Prezydent prosił o wyrozumiałość uczniów, nauczycieli i rodziców, przekonywał, że nowoczesne, estetyczne szkoły powinny być w Wałbrzychu oświatowym fundamentem.

Wyniki wałbrzyskich egzaminów maturalnych – lepsze od średniej krajowej – są dobrym prognostykiem na przyszłość. Tym niemniej plan, by za 3 lata wałbrzyscy uczniowie osiągali najlepsze wyniki w kraju, wymaga ustawicznego, finansowanego przez miasto dokształcania nauczycieli. Także miasto sfinansuje kompleksowy system informatyzacji wałbrzyskiej oświaty. W przyszłym roku wszystkie szkoły mają być objęte e-zarządzaniem.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ja 7-09-2014 20:36
Lepsze wyniki uczniów w nauce, nie wymagają dokształcania nauczycieli, lecz sfinansowania zajęć dodatkowych dla dziecii , aby mogły one rozwijać swoje uzdolnienia i zainteresowania.
~do ~ja 8-09-2014 6:28
Mylisz się.Weryfikacja wykształcenia nauczycielii ich dokształcanie jest konieczne ,bo często prowadzą lekcje z przedmiotów ,o których nie mają pojęcia albo wiedza na ich temat kończy sie już we wrześniu! Gabinety stomatologiczne ok. oby znowu nie były tylko dla nauczycieli ! No i napoje energetyczne ze szkół już dawno powinny zniknąć z automatów lub sklepików szkolnych!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group