Sobota, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 2229
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zdrowa szkoła

Poniedziałek, 8 września 2014, 6:30
Aktualizacja: 7:05
Autor: red
Wałbrzych: Zdrowa szkoła
Fot. użyczone
Reaktywację gabinetów stomatologicznych i wprowadzenie systemu zdrowego żywienia w szkołach zapowiedział 1 września na inauguracji roku szkolnego prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Pilotażowo gabinety mają być wprowadzone do 5 placówek, tym niemniej powrót profilaktyki na poziomie wczesnej interwencji już budzi pozytywne emocje. Także zwiększenie liczby stołówek i zdrowe żywienie z naciskiem na owoce i warzywa, co jest wyzwaniem dla upowszechnionych, negatywnych nawyków wśród młodzieży. Dodatkowa zachęta do zmiany zachowań to woda z kranu, która nadaje się do picia. Kolejnym novum są granty przeznaczone dla najzdolniejszych licealistów, którzy mają ciekawe projekty i pomysły na własną działalność gospodarczą. Program może ruszyć od stycznia przyszłego roku.

Podczas inauguracyjnego spotkania z młodzieżą w Zespole Szkół nr 2 mówiono sporo o realizacji prezydenckiego programu Szkoła Od Nowa – na modernizację placówek edukacyjnych do końca 2014 roku zostanie przeznaczonych 65 milionów zł. Prezydent prosił o wyrozumiałość uczniów, nauczycieli i rodziców, przekonywał, że nowoczesne, estetyczne szkoły powinny być w Wałbrzychu oświatowym fundamentem.

Wyniki wałbrzyskich egzaminów maturalnych – lepsze od średniej krajowej – są dobrym prognostykiem na przyszłość. Tym niemniej plan, by za 3 lata wałbrzyscy uczniowie osiągali najlepsze wyniki w kraju, wymaga ustawicznego, finansowanego przez miasto dokształcania nauczycieli. Także miasto sfinansuje kompleksowy system informatyzacji wałbrzyskiej oświaty. W przyszłym roku wszystkie szkoły mają być objęte e-zarządzaniem.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group