Środa, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 3211
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: "Zemsta Nietoperza" w Aqua–Zdroju

Czwartek, 1 stycznia 2015, 15:30
Aktualizacja: Niedziela, 4 stycznia 2015, 10:18
Autor: opr. red.
Wałbrzych:
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Hali Widowiskowo–Sportowej wałbrzyskiego Aqua–Zdroju wystawione zostało wielkie widowisko operetkowe – "Zemsta Nietoperza" Johanna Straussa, w inscenizacji i reżyserii Tomasza Janczaka. Na scenie pojawili się śpiewacy z najlepszych polskich teatrów muzycznych i tancerze, z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej.

Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Sudeckiej dyrygował Jerzy Kosek. Wśród solistów znaleźli się: Tomasz Rak, Karina Skrzeszewska, Julia Iwaszkiewicz, Krzysztof Marciniak, Leopold Stawarz, Damian Konieczek, Maciej Kucera, Tomasz Tracz i Andrzej Gałła. Dodatkowo w widowisku udział wziął Chór Filharmonii Lubelskiej "Lubelska Lutnia" przygotowany przez Agnieszkę Tyrawską-Kopeć, a także tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca "Wałbrzych" i Szkoły Tańca "Cordex".

Premiera tego utworu miała miejsce w Wiedniu w 1874 roku. Autorami libretta są Richard Genee i Karl Haffner. Jego zabawna, pełna humoru akcja rozgrywa się w podwiedeńskim kurorcie pod koniec XIX wieku a całość dopełnia wyjątkowa muzyka Johanna Straussa.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego największego w Wałbrzychu przedstawienia muzycznego.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group