Poniedziałek, 23 listopada
Imieniny: Adeli, Klementyny
Czytających: 2584
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zgarnij kasę na realizację projektu

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 16 października 2009, 7:30
Aktualizacja: 7:39
Autor: Daniel Wawryniewicz
Wałbrzyskie Stowarzyszenie Młodzieży za pomocą własnych dostępnych środków takich jak osobowość prawna oraz konto osobiste, chcę pomóc młodym wałbrzyszanom w globalnej inicjatywie firmy Nokia oraz International Youth Foundation, pod nazwą „Make a Connection – Przyłącz się”.

Ta prowadzona w ponad 20 krajach na świecie akcja, stwarza młodym ludziom możliwość zdobywania wiedzy oraz umiejętności, które są niezbędne do aktywnego włączenia się w życie społeczne. W Polsce skierowana jest do młodzieży w wieku 16 – 22 lat i zapewnia wszechstronny rozwój osobisty.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest pomysł, w ramach którego należy opracować ciekawy projekt wraz z budżetem. Może to być własne wyobrażenie placu zabaw, ośrodka rekreacyjnego czy też świetlicy, im bardziej indywidualna i ciekawsza koncepcja, tym większa szansa na ich zrealizowanie – Zwykłe idee takie jak boisko raczej nie mają racji bytu, bo takich pomysłów jest dużo - radzi uczestniczka VI edycji z Wałbrzycha, która zrealizowała projekt boiska do bouli - lepiej wymyślić coś oryginalnego, niszowego, wtedy szansa na wygraną jest większa. Grupy młodzieżowe, których pomysły zostaną zaakceptowane, otrzymają dotacje w wysokości od 2.000 zł do 4.500 zł na realizację zaproponowanych przez siebie projektów na rzecz lokalnej społeczności.

- Pojechaliśmy na 4 dni do Warszawy, płaciliśmy tylko za przejazd. Nocleg i wyżywienie w Konstancinie Jeziornej sponsorowało stowarzyszenie, była to doskonała okazja do zapoznania się z pomysłami innych uczestników tej edycji i poznania ciekawych ludzi z całej Polski – mówi jedna z uczestniczek programu.

Dodatkowo liderzy grup realizujących projekty biorą udział w szkoleniach, organizowanych i finansowanych przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży, obejmujących takie zagadnienia jak: współpraca w grupie, planowanie harmonogramu działań i budżetu, rozwiązywanie konfliktów w grupie, zarządzanie projektem, diagnoza osobistych zasobów i planowanie ścieżki kariery, opracowywanie raportów (finansowego i merytorycznego) ze zrealizowanych działań, doskonalenie pracy zespołowej, planowanie przyszłych działań grupy.

Każda grupa, może liczyć na pomoc Wałbrzyskiego Stowarzyszenia Młodzieży przy wysyłaniu wniosku i późniejszej realizacji.
Termin nadsyłania projektów upływa 19 października 2009 roku

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group