Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 3614
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Zieliński i Apołenis członkami Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości

Poniedziałek, 4 lipca 2016, 11:52
Aktualizacja: 16:22
Autor: opr. PAW
Wałbrzych/REGION: Zieliński i Apołenis członkami Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości
Łukasz Apołenis (pierwszy z lewej)
Fot. PAW
W Warszawie odbył się Kongres Prawa i Sprawiedliwości. Miał on znaczenie również dla polityków PiS–u z naszego regionu.

Był to V Kongres PiS-u. Okręg Wałbrzyski stawił się na kongresie w komplecie. W swoim przemówieniu Cezary Kuriata, radny miejski, mówił o sprawach lokalnych i wspominał o osobach, które miały największy wkład w sukces wyborczy PiS-u.

Tymczasem jak czytamy na profilu społecznościowym wicewojewody dolnośląskiego Kamila Zielińskiego:
„Łukasz Apołenis i Kamil Krzysztof Zieliński, dzięki mocnej pozycji Okręgu Wałbrzyskiego, uzyskali mandaty członka Rady Politycznej partii Prawo i Sprawiedliwość - dziękuję w imieniu swoim i Łukasza - nie zmarnujemy zaufania!”

Przypomnijmy, że premier Beata Szydło powołała w grudniu 2015 roku na funkcję wicewojewody dolnośląskiego Kamila Zielińskiego. To urodzony w Wałbrzychu ekonomista, doktorant Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Ukończył również studia podyplomowe w Instytucie Polityki Społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Kamil Zieliński pracował m.in. na stanowisku doradcy w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Zielonej Górze. W latach 2006-10 był radnym Rady Powiatu Wałbrzyskiego. Z kolei w 2011 roku był kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Wałbrzycha. Działaczem Prawa i Sprawiedliwości jest od 2003 roku.

Łukasz Apołenis to tymczasem wieloletni bliski współpracownik i pracownik biura parlamentarnego posłanki, a obecnie Minister, Anny Zalewskiej. Aktywny działacz PiS-u w regionie. W PiS-ie od 2008 roku. W Radzie Politycznej, głosami delegatów, zasiada od 2009 roku (obecnie 3 kadencję). Od 2010 roku zasiada we władzach okręgowych PiS-u, w tym od 2012 jest Sekretarzem Okręgu. Przed dwoma laty startował bez sukcesu w wyborach samorządowych w Świebodzicach.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group