Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 3709
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zielone warsztaty

Poniedziałek, 23 września 2019, 13:24
Aktualizacja: Wtorek, 24 września 2019, 8:59
Autor: red
Wałbrzych: Zielone warsztaty
Fot. organizatorzy
W Wałbrzyskim Ośrodku Kultury trwa projekt "Sztuka Natury– zespolenie". Zainicjowany przez animatorki kultury Karolinę Jefmańską, Justynę Ryncewicz oraz nauczyciela, Tomasza Smejlisa.

Sztuka Natury to cykl warsztatów, których celem jest nie tylko pobudzenie twórcze uczestników dzięki warsztatom fotograficznym, warsztatom tworzenia lasów w słoiku i obrazów z mchu, ale również powrót do natury, zbudowanie i pogłębienie relacji natura- człowiek, przypomnienie, że człowiek i Ziemia to jedność, że bez natury nie ma życia i jednocześnie promowanie pozytywnych postaw dzięki leśnym zajęciom sylwoterapii.
- Zadanie realizowane jest w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury Bardzo Młoda Kultura 2019-2021. Operatorem programu jest Ośrodek Działań Artystycznych „Firlej” we Wrocławiu, a partnerem jest Wałbrzyski Ośrodek Kultury. Wspiera nas także Fundacja Uważność Bycia. W warsztatach biorą udział głównie uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wałbrzychu – mówi koordynator Justyna Ryncewicz.

- Do tej pory zrealizowaliśmy dwa spotkania. Pierwsze odbyło się lesie w Janowicach Wielkich- wybraliśmy się na spacer medytatywny, gdzie poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat dobroczynnych korzyści płynących z obcowania z przyrodą. Następny warsztat odbył się w WOK . Tworzyliśmy leśne ogrody w szkle. Przed nami kolejne spotkania i kolejne działania, min. warsztaty fotograficzne oraz tworzenie obrazów z mchu (w najbliższą środę o godz. 16.00 w WOK na terenie Starej Kopalni). Finał projektu nastąpi w 19 października w III Liceum Ogólnokształcącym. To właśnie tam odbędzie się wystawa naszych prac – mówi Karolina Jefmańska pomysłodawczyni projektu.
Przebieg projektu Sztuka Natury.

Zespolenie można śledzić na stronie fb: @sztukanaturybmk2019

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group