Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 4765
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: "Zima w lesie" w głuszyckim CK–MBP

Poniedziałek, 16 grudnia 2013, 13:12
Aktualizacja: 13:13
Autor: red
REGION, Głuszyca: "Zima w lesie" w głuszyckim CK–MBP
Fot. UM Głuszyca
Dużym zainteresowaniem cieszyły się 12 grudnia dwie projekcje filmu z 1937 roku.

W pierwszej wzięła udział przede wszystkim młodzież szkolna, druga popołudniowa przyciągnęła także osoby spoza gminy Głuszyca.

Film w Polsce został pokazany tylko cztery razy, w tym dwa w głuszyckim ośrodku kultury. Czarno-biały film emitowany był w języku niemieckim, ale na potrzeby projekcji zostały opracowane polskie napisy. W Polsce ,,Zima w lesie” została pokazana po raz pierwszy od 77 lat. Przed południem na widowni zasiedli uczniowie głuszyckich szkół: Gimnazjum Publicznego oraz Zespołu Szkół, dla których dzieło z 1937 roku stanowiło element edukacji historycznej i regionalne. Film bowiem ukazuje plenery, budowle czy też tradycyjne śląskie zwyczaje świąteczne, jakie były obecne w regionie przed II wojną światową. Popołudniowa projekcja przyciągnęła widzów także spoza gminy Głuszyca. Obydwie emisje były poprzedzone wprowadzeniem Łukasza Kazka.

Projekt został zrealizowany dzięki: ,,Wiedzy i Życie –Inne Oblicza Historii” oraz Fundacji Na Rzecz Europejskiego Dziedzictwa Kultury „Świat, którego już nie ma”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group