Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 2620
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Żłobki z dofinansowaniem

Piątek, 24 stycznia 2020, 14:33
Aktualizacja: Sobota, 25 stycznia 2020, 8:17
Autor: opr. PAW
powiat wałbrzyski: Żłobki z dofinansowaniem
Fot. DUW
Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski informuje o wynikach konkursu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Maluch + 2020”. Na Dolny Śląsk trafi dotacja w wysokości 37 949 489,61 zł dla instytucji tworzących nowe miejsca opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. W tym gronie znalazły się 3 gminy powiatu wałbrzyskiego.

W module 1 o środki na utworzenie w 2020 r. nowych miejsc i ich utrzymanie, w tym miejsc dla dzieci niepełnosprawnych lub wymagających szczególnej opieki, mogły ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego. Moduł 1 składa się z modułu 1a i 1b. Moduł 1a przeznaczony był na zadania realizowane na terenie gmin, gdzie na dzień składania oferty nie funkcjonowały żadne żłobki lub kluby dziecięce utworzone przez jednostki samorządu terytorialnego, a zadanie dotyczy utworzenia miejsc dla nie więcej niż 20% dzieci w rocznikach 1-2 w gminie i wnioskowana wysokość dofinansowania na zadanie polegające na tworzeniu miejsc opieki w gminie nie przekraczała 3 mln zł.

Dofinansowanie w kwocie 1 miliona 419 tysięcy złotych trafi do Miejskiego Żłobka Samorządowego nr 1 w Boguszowie-Gorcach przy ulicy Waryńskiego, a także do Klubu Dziecięcego "Akademia Misiowa" w Mieroszowie mieszczącego się przy ulicy Żeromskiego. W tym drugim wypadku mowa o dofinansowaniu w wysokości 624 tys. zł.
- Wspieranie rodzin to dla nas priorytet, a żłobek jest niezwykle potrzebny, gdyż zapewnia opiekę i umożliwia młodym rodzicom szybszy powrót na rynek pracy. Potrzebę utworzenia żłobka wielokrotnie zgłaszali nam mieszkańcy i nasi radni, a obiekt po byłym gimnazjum doskonale się do tego celu nadaje. Po raz kolejny potwierdziliśmy, że potrafimy skutecznie pozyskiwać środki zewnętrzne na inwestycje w naszym mieście. Wniosek Gminy Boguszów - Gorce znalazł się na 5 miejscu ogłoszonej listy, dzięki czemu otrzymamy aż 1 419 000 zł dofinansowania. Dzięki temu zagospodarujemy parter budynku po gimnazjum przy ul. Waryńskiego i utworzymy żłobek dla 44 dzieci." - podkreślił Sebastian Drapała, zastępca burmistrza miasta.

Moduł 1b był przeznaczony na zadania realizowane na terenie gmin, gdzie na dzień składania oferty konkursowej funkcjonowały żłobki lub kluby dziecięce i wnioskowana wysokość dofinansowania na zadanie polegające na tworzeniu nowych miejsc opieki w gminie nie przekraczała 5 mln zł lub nie funkcjonowały żłobki lub kluby dziecięce, ale zadanie dotyczyło utworzenia miejsc dla więcej niż 20% dzieci w rocznikach 1-2 w gminie lub wnioskowana wysokość dofinansowania na zadanie polegające na tworzeniu nowych miejsc opieki w gminie przekraczała 3 mln zł.

Tutaj dofinansowanie w wysokości 1 milion złotych trafi do Żłobka Gminnego nr 1 w Czarnym Borze, gdzie opiekę ma znaleźć 40 maluchów.

Twoja reakcja na artykuł?

5
56%
Cieszy
1
11%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
33%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group