Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 4342
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Złodziej z wyrzutami sumienia

Środa, 21 lutego 2018, 12:33
Aktualizacja: 13:36
Autor: red
Wałbrzych: Złodziej z wyrzutami sumienia
Fot. KMP Wałbrzych
Do niecodziennego zatrzymania przez wałbrzyskich policjantów doszło w miniony poniedziałek. Mężczyzna, który przywłaszczył sobie kopertę ze sporą sumą pieniędzy, sam zgłosił się do funkcjonariuszy. Mundurowi odzyskali większość skradzionej gotówki.

Pewien wałbrzyszanin 17 lutego tego roku, będąc w jednej z placówek bankowych na terenie dzielnicy Piaskowa Góra, zapomniał zabrać umieszczonej przez siebie na bankomacie koperty z gotówką. Było w niej 7,5 tysiąca złotych. Sytuację wykorzystał inny 59-letni mieszkaniec naszego miasta. Wałbrzyszanin przywłaszczył sobie kopertę z pieniędzmi i oddalił się w nieznanym kierunku. Kiedy pokrzywdzony wrócił po pozostawione oszczędności, tych już na bankomacie nie było.

Złodziej przez dwa dni dysponował cudzymi pieniędzmi. Na szczęście informacją o zdobyciu gotówki niezgodnie z prawem podzielił się ze swoim kolegą, który przekonał go, aby dobrowolnie oddał kopertę z pieniędzmi i zgłosił się na Policję. Tak też się stało.

Funkcjonariusze zatrzymali 59-letniego wałbrzyszanina i odzyskali gotówkę w kwocie 7 tysięcy 400 złotych. Pieniądze tego samego dnia mundurowi przekazali pokrzywdzonemu. Złodziej z wyrzutami sumienia pomimo wszystko stanie teraz przed sądem. Za przywłaszczenie rzeczy znalezionej grozi mu kara do 1 roku pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group