Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 3811
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zobaczyli, jak to robią inni

Piątek, 1 lipca 2011, 15:40
Aktualizacja: 15:40
Autor: red
Wałbrzych: Zobaczyli, jak to robią inni
Fot. Urząd Miasta w Wałbrzychu
Przedstawiciele Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wałbrzychu i Gminy Wałbrzych wzięli udział w wyjeździe studyjnym na Puchar Świata w Trialu Rowerowym, które to zawody odbyły się w Szwajcarii.

Jak informuje strona internetowa Urzędu Miasta, wyjazd studyjny przedstawicieli Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wałbrzychu i Gminy Wałbrzych na Puchar Świata w Trialu Rowerowym ma związek z organizacją przez Wałbrzych zawodów Pucharu Świata w Trialu Rowerowym.

Wałbrzych będzie gościć czwartą edycję Pucharu Świata w Trialu Rowerowym w dniach 6-7 sierpnia na terenie Zamku Książ. Zjawią się u nas najlepsi zawodnicy z całego świata, którzy będą rywalizować w przepięknej scenerii Parku Książąńskiego oraz samego zamku.

W Champvent (Szwajcaria) rozpoczęła się rywalizacja w Pucharze Świata w Trialu Rowerowym, na który udali się przedstawiciele Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wałbrzychu i Gminy Wałbrzych. Wyjazd studyjny miał na celu promocję wałbrzyskich zawodów oraz zdobycie tzw. dobrych praktyk, by wałbrzyską edycję zorganizować na najwyższym poziomie. Zapoznano się z nowymi zasadami organizacji zawodów wg wskazań UCI, przygotowaniem miejsca zawodów oraz budową sekcji. Przeprowadzono rozmowy z delegatami i komisarzami UCI w sprawie aspektów organizacyjnych edycji w Wałbrzychu.

Zawody w Trialu Rowerowym przyciągają wielu kibiców kolarstwa i wielbicieli mocnych wrażeń. Trial należy do jednej z najbardziej widowiskowych dyscyplin kolarskich. W trakcie konkurencji zawodnicy pokonują wyjątkowo trudne przeszkody które składają się z ogromnych głazów, belek i drzew.

Kolarze muszą posiadać niebywałe umiejętności, by pokonać wszystkie sekcje przygotowane przez organizatora, a odcinki w Champvent były wyjątkowo trudne i zawodnicy mieli ogromne problemy z ich przejechaniem bez zaliczenia punktów karnych.

Już teraz zapraszamy serdecznie na zawody Pucharu Świata w Wałbrzychu, więcej informacji na: www.trialworldcup.pl

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group