Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 2656
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Związki zawodowe osiągnęły porozumienie z Toyotą

Wtorek, 19 lipca 2016, 11:09
Aktualizacja: 15:41
Autor: red
Wałbrzych: Związki zawodowe osiągnęły porozumienie z Toyotą
Związkowcy podczas lutowej konferencji prasowej
Fot. red
W lutym pisaliśmy o działaniach podjętych przez przedstawicieli związków zawodowych działających na terenie Toyota Motor Manufacturing Poland w Wałbrzychu i przedstawicieli Zarządu Regionu "NSZZ Solidarność". Okazuje się, że przyniosły one pozytywne i wymierne skutki.

Po wielu spotkaniach na linii związkowcy zarząd firmy TMMP, obie strony doszły do porozumienia, na mocy którego, jak informuje portal www.bankier.pl, po 4-miesięcznych negocjacjach wypracowano kompromis, który zakłada jednorazową premię dla pracowników w wysokości 700 zł brutto.

„Mediacja przyniosła efekt. W nocy z 13/14 lipca w wałbrzyskiej Toyocie zakończył się trwający od czterech miesięcy spór zbiorowy. M.in. w wyniku podpisanego porozumienia pracownicy do 28 lipca otrzymają jednorazową nagrodę w wysokości 700 zł brutto, a łączna kwota premii z uwzględnieniem tych, które zostały już wypłacone wyniesie od 1700 zł - 2300 zł poinformowali na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych przedstawiciele „Solidarności” z Toyota Wałbrzych” – czytamy na stronie solidarnosc.wroc.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group