Szklarska Poręba: Zwycięstwo Janika, Melafir trzeci w klasyfikacji generalnej

Czwartek, 17 marca 2011, 23:10
Aktualizacja: 23:16
Autor: MDvR
Biathlonowe biegi sprinterskie Viessmann CUP 2011 rozegrane zostały 17 marca na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie. Padający deszcz i topniejący śnieg sprawił, że warunki na trasach były bardzo trudne. Znów z dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy Melafiru Czarny Bór.

Juniorzy młodsi mieli do pokonania dystans 7,5 km, natomiast młodzicy – 4,5 km. W kategoriach dziewcząt juniorki młodsze biegły na dystansie 6 km, a młodziczki – 3 km.

W grupie juniorów młodszych zawody wygrał reprezentant Czech – Lukas Dostal, natomiast drugie miejsce zajął Mateusz Leja (BKS WP Kościelisko) – Biegowo byłem w miarę dobry, tylko strzelanie w tym sezonie nie za bardzo mi wychodzi. Wszyscy jednak mają z tym problem, więc dzisiejszy start oceniam jako dobry – powiedział po konkursie Mateusz Leja, który miał sześć nieudanych strzałów. Trzeci wynik odnotował Bartłomiej Styrczula, również reprezentujący BKS WP Kościelisko. W klasyfikacji generalnej prowadzi Paweł Lech (MKS Karkonosze/SMS Szklarska Poręba).

Mateusz Janik był najlepszy wśród młodzików. To już trzecie zwycięstwo zawodnika UKN Melafir Czarny Bór – Biegło mi się bardzo dobrze, narty jechały mi nie najgorzej, jak na takie warunki. Natomiast strzelanie było słabe w moim wykonaniu. Złożyło się na to wiele czynników, także stres – stwierdził Mateusz, który nie trafił do tarczy pięciokrotnie. Na drugiej pozycji zawody ukończył Czech Jan Burian (KB Nove Mesto na Morave), a na trzeciej – Krzysztof Pitoń z BKS WP Kościelisko.

W grupie juniorek młodszych zwyciężyła, po raz drugi z rzędu Kinga Mitoraj (BKS WP Kościelisko) – Było bardzo ciężko z powodu trudnych warunków na trasie. Trzeba było po prostu biec jak najlepiej – skomentowała Kinga. Wyprzedziła ona swoją klubową koleżankę Magdalenę Pitoń oraz Igę Kordasiewicz z MKS-u Karkonosze/SMS Szklarska Poręba. Kinga Mitoraj jest liderką klasyfikacji generalnej juniorek młodszych.

W kategorii młodziczek triumfowała Anna Orawiec (BLKS Żywiec/SMS Moszczanica) – Kluczem do zwycięstwa było moje strzelanie, ponieważ zaliczyłam tylko jedną rundę karną. Moją najgroźniejszą rywalką jest Agnieszka Iwaniec. Muszę się także liczyć z Catherine Spierenburg, Ewą Mniszak i Kingą Kubicką – wyznała Anna Orawiec. Na podium znalazły się również Czeszki: Anna Tkadelcova (KB Nove Mesto na Morave) i Anna Puskarcikova (SKP Harrachov). W klasyfikacji generalnej prowadzi Anna Orawiec, która zdobyła dotychczas komplet punktów.

W zestawieniu drużyn najwięcej punktów na koncie ma BKS WP Kościelisko – 1845. Na drugiej pozycji sklasyfikowany jest MKS Karkonosze z wynikiem 1776 pkt., a na trzeciej – UKN Melafir Czarny Bór, którego zawodnicy wywalczyli łącznie 1070 pkt.