Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 2718
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Boguszów-Gorce: 15–letni wałbrzyszanin zatrzymany za kradzież markowego głośnika i udzielanie narkotyków rówieśnikom

Czwartek, 20 września 2018, 13:29
Autor: red
Wałbrzych/Boguszów-Gorce: 15–letni wałbrzyszanin zatrzymany za kradzież markowego głośnika i udzielanie narkotyków rówieśnikom
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyscy policjanci kryminalni zatrzymali w miniony wtorek 15–latka, który ponad rok temu po pokonaniu zabezpieczeń dokonał kradzieży markowego sprzętu muzycznego ze sklepu znajdującego się przy ul. 1 maja w Wałbrzychu. Funkcjonariusze udowodnili nieletniemu także udzielanie środków odurzających swoim rówieśnikom i zatrzymali do tej drugiej sprawy 15–letnią boguszowiankę.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu realizując informacje własne ustalili, że za kradzież głośnika o wartości 600 złotych odpowiada 15-letni wałbrzyszanin. Policjanci dokonali zatrzymania nastolatka w miejscu zamieszkania 18 września tuż po godzinie 8:00. Tam też podczas przeszukania jednego z pomieszczeń znaleźli skradzione mienie, które następnie zabezpieczyli. Przeprowadzone dalsze czynności procesowe wykazały, że młody mieszkaniec naszego miasta udzielał narkotyki w postaci marihuany osobom trzecim. Nieletni przyznał się do popełnienia obu czynów.

W tym samym dniu do sprawy narkotyków w Boguszowie-Gorcach policjanci kryminalni zatrzymali 15-latkę, która przyznała się do kilkakrotnego posiadania środków odurzających.

Młody wałbrzyszanin oraz młoda boguszowianka zostali przesłuchani w obecności prawnych opiekunów i odpowiedzą teraz przed sądem rodzinnym jako sprawcy czynów karalnych. Przypominamy, że wg Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich wobec osób popełniających takie czyny (po ukończeniu lat 13, ale nie ukończeniu lat 17), mogą być stosowane środki wychowawcze oraz środek poprawczy w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.

Twoja reakcja na artykuł?

6
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group