Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 5685
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Walim: 16–latek z marihuaną

Niedziela, 9 października 2022, 6:32
Autor: red
Wałbrzych/Walim: 16–latek z marihuaną
Fot. KMP Wałbrzych
16–letniego mieszkańca naszego miasta zatrzymali policjanci zespołu wywiadowców wałbrzyskiej komendy. Nieletni przy sobie posiadał spore ilości marihuany.

Funkcjonariusze z wałbrzyskiej komendy przed godziną 19:00 udali się na Rusinową, gdzie na terenie jednej z wałbrzyskich posesji zatrzymali 16-latka. Młody mieszkaniec Walimia miał przy sobie woreczek z zielonym suszem roślinnym. Test wykonany przez technika kryminalistyki wykazał, że nieletni posiadał marihuanę, z której można było ponad 40 porcji handlowych tych środków odurzających.

Podczas przesłuchania w obecności prawnego opiekuna 16-latek przyznał się do popełnienia czynu karalnego. Po wykonanych czynnościach procesowych został przekazany pod opiekę najbliższych. Teraz za swoje czyny nieletni odpowie przed sądem rodzinnym.

Przypominamy, że wg Ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne (po ukończeniu lat 13, ale nie ukończeniu lat 17) mogą być stosowane środki wychowawcze, środek leczniczy oraz środek poprawczy. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.

Twoja reakcja na artykuł?

1
25%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
75%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group