Wtorek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 4709
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: 2,5 tysiąca dla rowerzysty

Piątek, 7 stycznia 2022, 8:25
Aktualizacja: 10:27
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: 2,5 tysiąca dla rowerzysty
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyscy funkcjonariusze oraz policjanci z Boguszowa–Gorc w ciągu ostatnich trzech dni zatrzymali w naszym mieście oraz regionie czworo kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu, w tym jednego rowerzystę. Rekordzista miała 2,11 promila alkoholu w organizmie.

4 stycznia około godziny 21:40 dzielnicowi pierwszego komisariatu otrzymali informację, że na ul. Fortecznej kierujący busem może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze od razu udali się we wskazane miejsce i zatrzymali 43-letniego mieszkańca Wałbrzycha. Podczas badania okazało się, że podejrzany wydmuchał 2,11 promila alkoholu, dlatego jego prawo jazdy zostało zatrzymane. Jako że jest obcokrajowcem, został doprowadzony do sądu w trybie przyspieszonym, gdzie w środę po południu usłyszał wyrok w postaci zakazu kierowania pojazdami na okres trzech lat oraz otrzymał karę grzywny w wysokości 5 tysięcy złotych, a także musi zapłacić nawiązkę w tej samej kwocie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym Ofiarom Wypadków Drogowych.

W środę po godzinie 10:00 policjanci ruchu drogowego pełnili służę na terenie gminy Czarny Bór. W Grzędach mundurowi zauważyli jadącego drogą publiczną rowerzystę, który jechał od lewej do prawej strony jezdni. Okazało się, że 54-letni kierujący również był kompletnie pijany. Miał 2,10 promila alkoholu w organizmie. W związku ze zmianą przepisów otrzymał mandat karny w kwocie 2,5 tysiąca złotych (wcześniej było to 500 złotych). Następna taka sytuacja może jednak zakończyć się sporządzeniem wniosku o ukaranie, a wtedy sąd może orzec w stosunku do nietrzeźwego kierującego jednośladem zakaz kierowania tym środkiem transportu.

Świąteczna noc to zatrzymana pod wpływem alkoholu przez funkcjonariuszy ruchu drogowego po godzinie 1:00 na ul. Wrocławskiej w Wałbrzychu 30-letnia kierująca samochodem osobowym. Mieszkanka powiatu świdnickiego wydmuchała 0,28 promila alkoholu. W trakcie kontroli utraciła uprawnienia dla kierowania pojazdami.

W czwartkowy wieczór natomiast – około godziny 23:00 – policjanci z Boguszowa-Gorc kontrolowali na ul. Krakowskiej 40-letniego kierującego samochodem osobowym. W tym przypadku wynik badania to 0,29 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie również zostało zatrzymane prawo jazdy.

Twoja reakcja na artykuł?

1
8%
Cieszy
5
42%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
8%
Smuci
1
8%
Złości
4
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group