Czwartek, 24 czerwca
Imieniny: Jana, Danuty
Czytających: 2877
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: 200 kilogramów nielegalnego tytoniu

Niedziela, 14 kwietnia 2013, 6:29
Autor: opr.red.
Wałbrzych: 200 kilogramów nielegalnego tytoniu
Fot. użyczone
Ponad 200 kilogramów krajanki tytoniowej ujawnili funkcjonariusze Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej i Izby Celnej. Wartość towaru wraz z uszczupleniami z tytułu podatku akcyzowego i VAT wynosi ponad 150 tys. zł.

Funkcjonariusze Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej i Izby celnej ujawnili na terenie Wałbrzycha ponad 200 kilogramów krajanki tytoniowej. W trakcie przeszukania zabezpieczono również aromaty służące do wzmacniania krajanki, ręczne maszynki do szatkowania liści oraz profesjonalną wagę do ważenia produktu. Nielegalny towar należał do mieszkańca Wałbrzycha, który przechowywał go w wynajętym pomieszczeniu gospodarczym. Mężczyzna oświadczył, że rozprowadzał go w najbliższej okolicy.

Ustalenia funkcjonariuszy wskazują, że tytoń najprawdopodobniej został przemycony z Czech. Wartość towaru wraz z uszczupleniami z tytułu podatku akcyzowego i VAT wynosi ponad 150 tys. zł. Za popełnione przestępstwo karno-skarbowe sprawcy grozi wysoka kara grzywny a nawet kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Działania stanowiły element prowadzonego od kilku miesięcy postępowania dotyczącego produkcji i dystrybucji nielegalnych wyrobów akcyzowych oraz wprowadzania ich do obrotu, w toku którego zatrzymano dotychczas 25 osób - członków zorganizowanej grupy przestępczej (mieszkańcy województwa dolnośląskiego i opolskiego). Zabezpieczono również cztery profesjonalne linie technologiczne służące do produkcji krajanki tytoniowej oraz 2,5 tony krajanki tytoniowej, blisko 5 tys. litrów spirytusu i ponad 100 tys. sztuk przemyconych papierosów.

źródło: http://www.sudecki.strazgraniczna.pl/

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group