• Poniedziałek, 26 sierpnia 2019
  • Godz. 5:49
  • Imieniny: Aleksandra, Marii, Wiktora, Zefiryny
  • Czytających: 2113
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 13 stycznia 2014, 16:25
Aktualizacja: 21:52
Autor: Ina/Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Wczoraj odbył się 22 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna akcja odbywała się pod hasłem: "NA RATUNEK – na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów". Centrum imprezy była Galeria Victoria. To właśnie tam czekało na mieszkańców Wałbrzycha najwięcej atrakcji.

Podczas Finału WOŚP w Wałbrzychu Organizatorzy zaplanowali kilka koncertów takich wykonawców jak między innymi Ania Wyszkoni, Edyta Nawrocka, Justyna Medeksza, Piotr „Rolnik” Gaczyński (fotorelacja TUTAJ).
W ramach imprezy zorganizowano także pokaz mody „Malinowych Wieszaków” i wystawę zabytkowych samochodów.

Pracownicy Wałbrzyskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego uczyli udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, grupa ASG Falanga zaprezentowała wojskowe stroje oraz broń, Personel Ratownictwa Medycznego PARAMEDYK wykonywał podstawowe badania - takie jak: poziom cukru we krwi, EKG serca, badanie tętna płodu czy pomiar miednicy u kobiet w ciąży. Prowadzona była także zbiórka krwi.
Całość nie mogłaby istnieć, gdyby nie sztab WOŚP działający przy Wałbrzyskim Ośrodku Kultury, gdyż to właśnie tam rozliczali się wolontariusze.

Odbywały się też oczywiście licytacje. Wśród przedmiotów do wylicytowania znalazło się złote serduszko wykonane przez mistrza złotnictwa Grzegorza Śmigla, lot balonem nad Wałbrzychem dla dwóch osób, pióro Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu, piłka z autografami drużyny siatkarskiej Victoria PWSZ, Płyta zespołu Enej - „Folkhorod” z autografami, zdjęcie kabaretu Jurki z autografami, rękopis „Ballady o Wałbrzychu” autorstwa Artura Andrusa, plakat z autografami członków zespołu KAT, plakat z autografami członków zespołu Enej, lalka teatralna wykonana ręcznie przez pracownię plastyczną Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu i wiele innych przedmiotów. Zakończeniem akcji było światełko do nieba – efektowny pokaz fajerwerków.

Przez całą niedzielę w Galerii Victoria nie brakowało atrakcji, bo cel był naprawdę szczytny, pomagano Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy!

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~piotrek1 13-01-2014 19:01
raperzy na początku , Mazur z jakimś innym chłopakiem , dali ładny koncert , szkoda że publiczność odpowiednio nie zareagowała :)
~księgowy 16-01-2014 15:42
Ciekawe redakcjo, czy tak będziecie tak wtórować Owsiakowi , kiedy bloger ze Złotoryi spowoduje wszczęcie audytu finansowego dotyczącego trójkąta WOŚP-Złoty Melon-Mrówka Cała. Lub wygra proces z Owsiakiem który się toczy w Złotoryi. Sprawa jest rozwojowa i b.ciekawa, może się wybiorę jako widownia.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group