Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6010
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: 24–latek odpowie za nielegalne rozpowszechnianie programów komputerowych i fimów

Poniedziałek, 22 grudnia 2014, 6:25
Aktualizacja: 7:25
Autor: opr.red.
Wałbrzych: 24–latek odpowie za nielegalne rozpowszechnianie programów komputerowych i fimów
Fot. red.
Ściągnął program komputerowy wart prawie 23 tys zł. Za pomocą Internetu udostępniał go innym użytkownikom. Trwa szacowanie strat na jakie naraził firmę komputerową 24–letni mieszkaniec Wałbrzycha. Oprócz programów udostępniał również pobrane nielegalne filmy.

24-latka namierzyli policjanci z Wydziału Przestępstw Gospodarczych Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Funkcjonariusze przyjrzeli się procederowi udostępniania i rozpowszechniania programów komputerowych oraz filmów za pośrednictwem jednego z popularnych portali. Efektem policyjnych działań było odwiedzenie mieszkania 24-letniego wałbrzyszanina. Mężczyzna nie spodziewał się wizyty policjantów. Został zatrzymany za ściąganie i rozpowszechniania programów komputerowych i filmów.

Śledztwo w tej sprawie trwa. Jeden z udostępnianych programów wart był prawie 23 tys. zł. Policjanci sprawdzają m.in. czy i ile 24-latek zarabiał na udostępnianiu nielegalnych filmów i programów. Mężczyzna usłyszał zarzuty nielegalnego udostępniania innym osobom programów komputerowych i innych plików prawnie chronionych. Zgodnie z art. 116 ustawy o prawie autorskim oraz prawach pokrewnych za popełnione przestępstwo grozi mu kara wysokiej grzywny, a nawet kara pozbawiane wolności do lat 2.

ŹRÓDŁO: www.walbrzych.policja.gov.pl

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group