Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 2737
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: 27. Finał WOŚP w Wałbrzychu

Poniedziałek, 14 stycznia 2019, 6:43
Aktualizacja: Środa, 16 stycznia 2019, 14:36
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: 27. Finał WOŚP w Wałbrzychu
Fot. Robert Bajek
Wczoraj odbył się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Wałbrzychu orkiestra najgłośniej zagrała na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia.

Tradycyjnie Finałowi WOŚP towarzyszą różnego rodzaju atrakcje: pokazy, koncerty, prezentacje, gry, zabawy, wystawy, spektakle i przede wszystkim licytacje. Tak też było w tym roku w Wałbrzychu. W Wałbrzyskim Ośrodku Kultury uruchomiono punkt profilaktyki zdrowia i urody, gdzie odbywały się między innymi konsultacje dietetyczne, analiza składu ciała, oczyszczanie organizmu poprzez naturalny detox, pielęgnacja anti age, analiza skóry, konsultacje fizjoterapeutyczne, kolagenowe zabiegi na dłonie i nauka udzielania pierwszej pomocy. Zorganizowano też mobilny punkt poboru krwi.

W Sali Łańcuszkowej wiele atrakcji czekało na najmłodszych: były dmuchańce, trampolina, malowanie buziek, warsztaty plastyczne, animacje i gry planszowe, a w budynku NGO przygotowano warsztaty robotyki dla dzieci i budowanie parku zabaw i rozrywki z jeżdżącym, programowalnym pociągiem CODING EXPRESS Lego DUPLO Education. W Finał WOŚP zaangażowała się też Przychodnia Piaskowa Góra, gdzie na zainteresowanych poradami czekali specjaliści: pediatra, dietetyk, logopeda, ginekolog, fizjoterapeuta, dermatolog i ortopeda.

Pokazy taneczne, koncerty, kiermasz i licytacje zorganizowano natomiast w budynku "B8". Na licytację trafiło wiele voucherów na różnego rodzaju usługi, konkursowe anioły z WOK-u, karty podarunkowe, pamiątki, lalki z TLiA i przede wszystkim złote serduszko, które przygotował mistrz złotnictwa - Grzegorz Śmigiel. Publiczności zaprezentowały się dwa zespoły: "nIEBO" i "Nullizmatyka". Dodatkowo na terenie Starej Kopalni odbyły się pokazy służb ratowniczych i wyposażenia służb mundurowych, była "tyrolka" i nauka jazdy samochodem. Imprezę zakończyło "Światełko do Nieba" - taniec z ogniem w wykonaniu Grupy Ognia "Impuls".

Szczegóły dotyczące licytacji dostępne będą na stronie internetowej i profilu facebook Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wałbrzychu.

Twoja reakcja na artykuł?

29
91%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
1
3%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group