Środa, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 4046
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: 300 tysięcy pękło!

Poniedziałek, 29 stycznia 2024, 6:30
Aktualizacja: 8:50
Autor: red
Wałbrzych: 300 tysięcy pękło!
Fot. organizatorzy
Wałbrzycha zagrał dla WOŚP. Kwota wciąż może wzrosnąć

Ponad 300 tysięcy złotych to deklarowana kwota zebrana w czasie 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wałbrzychu. To jednak nie koniec, wynik może być jeszcze lepszy, bo jeszcze nie podliczono, chociażby zbiórek z eskarbonek. Wałbrzych zagrał hucznie, a w niedzielę wielkie serce WOŚP biło w Starej Kopalni.

To był dzień pełen emocji. Na ulicach Wałbrzycha kwestowało ponad 250 wolontariuszy, a już po godzinie piętnastej ruszyła wielka impreza na terenie Starej Kopalni.

Przez kilka godzin tysiące mieszkańców bawiło się z nami nie tylko w Sali Łańcuszkowej, ale także w Kuźni, Sztygarówce, Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA, małym centrum nauki SOWA czy w plenerze Starej Kopalni. Były koncerty, pokazy i licytacje. Jedno ze złotych serduszek wylicytowane zostało za kwotę 10 tysięcy złotych! Drugie za kwotę 7 tysięcy złotych! Dzieciaki bawiły się na dmuchańcu, w SOWIE czy KidsTech.

Emocji nie brakowało także w czasie specjalnie przygotowanych na WOŚP pokazów. Z wieży widokowej zjechali na linach strażacy i ratownicy GOPR. W Kuźni każdy mógł się poczuć niczym strażak czy policjant. Po terenie Starej Kopalni chętni mogli się przejechać w policyjnej terenówce czy na quadzie.

W Sztygarówce specjaliści doradzali, jak dbać o swoje zdrowie, a przed Salą Łańcuszkową ustawiała się długa kolejka do kramiku z fantami przekazanymi na rzecz WOŚP przez mieszkańców.

250 tysięcy złotych to deklarowana kwota zebrana przez wolontariuszy w Wałbrzychu. Ostateczna suma może być jednak nieco wyższa.

W ubiegłym roku, w czasie 31. Finału WOŚP na tym etapie podliczania w Wałbrzychu zebrano 210 tysięcy złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

24
53%
Cieszy
4
9%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
4%
Złości
14
31%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group