Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 3462
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: 3–miesięczny areszt dla złodzieja samochodu

Piątek, 13 października 2017, 13:27
Aktualizacja: 13:30
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: 3–miesięczny areszt dla złodzieja samochodu
Fot. KMP Wałbrzych
Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 34–letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego. Mężczyzna ukradł warty ponad 10 tysięcy złotych samochód osobowy oraz posiadał narkotyki. Sprawca w ciągu jednej doby od zgłoszenia został zatrzymany przez policjantów z Boguszowa–Gorc.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek. W wyniku pracy operacyjnej funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach ustalili miejsce ukrycia skradzionego z parkingu w tej miejscowości pojazdu koloru białego już następnego dnia. Realizując informację własną mundurowi bardzo szybko zatrzymali także samego sprawcę kradzieży samochodu. Okazał się nim 34-letni mężczyzna.

W trakcie przeprowadzania czynności procesowych z zatrzymanym policjanci ujawnili w mieszkaniu podejrzanego środki odurzające w postaci marihuany, z których można było przygotować ponad 230 porcji handlowych tego narkotyku, a także mniejsze ilości amfetaminy i metamfetaminy.

Mężczyzna był już wcześniej zatrzymywany za tego typu przestępstwa. W sierpniu tego roku dokonał kradzieży m.in. materiałów budowlanych oraz instrumentów muzycznych. W każdej z wymienionych sytuacji policjanci mienie odzyskali w całości.

Najbliższe trzy miesiące 34-latek spędzi w areszcie. Za kradzieże z włamaniami grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie narkotyków kolejne 3 lata więzienia.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group