• Czwartek, 27 czerwca 2019
  • Godz. 2:56
  • Imieniny: Cyryla, Marii, Maryli, Władysława
  • Czytających: 3178
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

41 osób na ławie oskarżonych w związku z wyłudzeniami kredytów bankowych

Wiadomości: Wałbrzych/REGION
Czwartek, 10 stycznia 2019, 9:34
Aktualizacja: Piątek, 11 stycznia 2019, 13:34
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Kilkuletnie, wielowątkowe śledztwo prowadzone przez wałbrzyskich policjantów walczących z przestępczością gospodarczą, a nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Wałbrzychu, będzie miało swój finał w sądzie. Na ławie oskarżonych zasiądzie 41 osób. Odpowiedzą one za wyłudzenia kredytów na łączną kwotę blisko 1,5 mln złotych w latach 2010–2011.

Funkcjonariusze Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu prowadząc wielowątkowe śledztwo nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Wałbrzychu zebrali materiał dowodowy pozwalający na skierowanie aktu oskarżenia do sądu przeciwko osobom działającym w zorganizowanej grupie przestępczej na terenie Wałbrzycha i Wrocławia, które dokonały wyłudzenia 17 kredytów w jednym z wrocławskich banków na osoby fizyczne i firmy w łącznej wysokości 1.442.500 złotych.

Grupa przestępcza była bardzo dobrze zorganizowana. Policjanci ustalili, że jej liderzy wyszukiwali osoby znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej i na nie zaciągali kredyty gotówkowe w kwotach kilkudziesięciu tysięcy złotych. Osoba, która zgodziła się być tzw. „ słupem”, otrzymywała wynagrodzenie w kwocie kilkuset złotych.

Proceder był możliwy dzięki zwerbowaniu do grupy przestępczej jednego z pracowników banku. Zatrzymanemu przez funkcjonariuszy mężczyźnie zarzuca się przyjęcie korzyści majątkowych w wysokości 110 tysięcy złotych za nierzetelną weryfikację dokumentów przedłożonych w placówce bankowej.

Łącznie na ławie oskarżonych zasiądzie 41 osób. W toku postępowania wobec pięciu osób tworzących grupę przestępczą były stosowane środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania.

Twoja reakcja na artykuł?

16
59%
Cieszy
2
7%
Dziwi
2
7%
Nudzi
1
4%
Smuci
1
4%
Złości
5
19%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group