Sobota, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 2620
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: 46–latek włamał się do piwnicy i ukradł węgiel

Środa, 28 lutego 2018, 13:36
Aktualizacja: 13:39
Autor: red
Wałbrzych: 46–latek włamał się do piwnicy i ukradł węgiel
Fot. KMP Wałbrzych
46–letni wałbrzyszanin w minioną sobotę wieczorem włamał się do jednej z piwnic budynku znajdującego się przy ul. 11 listopada w Wałbrzychu i ukradł z niej około 500 kg węgla. Wpadł, gdyż podczas całego procederu część skradzionego łupu zgubił, tym samym doprowadzając policjantów do miejsca docelowego.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu 24 lutego około godziny 20.00 zostali poinformowani o kradzieży z włamaniem. Niezwłocznie udali się na miejsce zdarzenia, gdzie potwierdzili, iż złodziej ukradł z piwnicy węgiel.

Szybko przeprowadzone przez mundurowych działania operacyjne pozwoliły na zatrzymanie przestępcy jeszcze tego samego dnia. Mężczyzna nie zwrócił uwagi, że podczas wynoszenia cennego czarnego kruszcu część mienia zgubił, co wykorzystali natomiast wałbrzyscy policjanci. 46-latek został zatrzymany, a 500 kg materiału opałowego funkcjonariusze odzyskali i przekazali właścicielowi.

Podczas czynności procesowych mundurowi udowodnili wałbrzyszaninowi popełnienie kolejnego tego typu przestępstwa. Mężczyzna w 2017 roku włamał się do jednego z garaży znajdującego się także przy ul. 11 listopada w Wałbrzychu i ukradł z niego narzędzia ogrodowe.

46-latek przyznał się do popełnienia obu przestępstw i złożył wyjaśnienia. Przed sądem odpowie za kradzieże z włamaniami. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group