Niedziela, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 5205
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: 78–letnia zlodziejka

Piątek, 1 kwietnia 2022, 12:28
Aktualizacja: 13:30
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: 78–letnia zlodziejka
Fot. KMP Wałbrzych
Była zaskoczona, kiedy wróciła do miejsca zamieszkania i zobaczyła, że została okradziona. Z domku jednorodzinnego w niewyjaśnionych okolicznościach zniknęła spora ilość złotej biżuterii. Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci z Boguszowa–Gorc przeprowadzili czynności operacyjne i szybko ustalili, że sprawcą przestępstwa jest niepozorna 78–letnia mieszkanka Kamiennej Góry, która już nie pierwszy raz dokonała tego typu kradzieży.

W środę koło południa właścicielka jednej z posesji w Boguszowie-Gorcach nie zamknęła drzwi balkonowych. Kiedy nikogo nie było w domu, szansę wykorzystała 78-lata, która weszła do budynku i po prostu go splądrowała, zabierając biżuterię w postaci złotych pierścionków, obrączek, łańcuszków, kolczyków oraz zawieszek. Straty wstępnie oszacowane zostały na kwotę około 19 tysięcy złotych.

Poinformowani o przestępstwie boguszowscy policjanci, po analizie zebranego w sprawie materiału dowodowego, już po kilku godzinach ustalili, że za kradzieżą stoi znana im osobiście starsza kobieta. Wiedzieli też, iż przeciwko podejrzanej już wcześniej prowadzone były podobne postępowania w sprawach karnych o przestępstwa związane z kradzieżami na tzw. klamkę, dlatego też jeszcze tego samego dnia udali się do Kamiennej Góry, gdzie na terenie jednej z posesji zatrzymali 78-latkę. Tam znaleźli złotą obrączkę.

Podejrzana ostatecznie przyznała się do winy, złożyła wyjaśnienia i wskazała gdzie ukryła resztę skradzionego mienia, które policjanci w większości już zabezpieczyli i przekazali pokrzywdzonej w sprawie kobiecie. Niepozorna starsza kobieta, która okazała się złodziejem, stanie teraz przed sądem i odpowie po raz kolejny za kradzież. 78-latce grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

3
9%
Cieszy
10
29%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
9%
Złości
19
54%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group