Czytających: 5269

Europa: Akademiczki lepsze od rywalek ze Szwajcarii i Portugalii

Piątek, 27 lipca 2018, 13:36
Aktualizacja: 13:50
AZS PWSZ Wałbrzych podczas rozgrywanych w Portugalii Akademickich Mistrzostw Europy w futsalu najpierw pokonał zespół ze szwajcarskiego Berna 8–0, a następnie w ćwierćfinale gospodynie z Uniwersytetu Coimbra 3–2 i dzięki tej wygranej awansował do półfinału.

W meczu przeciwko Szwajcarkom w pierwszej połowie nasza drużyna zaprezentowała kawal dobrego futbolu. Nasze po golach Rędzi, Mesjasz i ponownie Rędzi prowadziły już 3-0. W drugiej odsłonie nadal wałbrzyszanki były stroną dyktującą warunki gry i kolejne gole były tylko kwestią czasu. Ostatecznie nasze dziewczęta pokonały przeciwniczki 8-0, a w drugiej połowie gole zdobyły: Kędzierska, Głąb, Rędzia i dwa Mesjasz.

W meczu ćwierćfinałowym przeciwko gospodyniom do przerwy przegrywaliśmy 0-1. Stan meczu wyrównała Mesjasz. Kolejny gol Mesjasz, a następnie trafienie Dereń wyprowadziły nas na 3-1. Miejscowe zdołały jeszcze zdobyć gola kontaktowego, ale to było wszystko na co było stać Portugalki. Zwycięstwo i awans do półfinałów stało sił faktem.