Czytających: 6768

Wałbrzych: Akademiczki ograły uczestnika Ligi Mistrzów

Niedziela, 10 lutego 2019, 9:53
Aktualizacja: 9:55
Bardzo udał się wyjazd AZS PWSZ Wałbrzych do Czech na mecz z mistrzem Słowacji i uczestnikiem Ligi Mistrzów Slovanem Bratysława – nasz zespół pokonał mocnego przeciwnika 2:0 będąc w przekroju spotkania drużyną lepszą.

W pierwszej połowie wałbrzyszanki miały przewagę, ale brakowało im skuteczności i do przerwy było tylko 1:0 po trafieniu Karoliny Ostrowskiej w ostatniej minucie tej odsłony. Po zmianie stron nasz rywal zaczął zagrażać bramce strzeżonej przez Jagodę Sapor, jednak po 20 minutach podopieczne Kamila Jasińskiego odzyskały kontrolę nad grą i golem Moniki Kędzierskiej przypieczętowały wygraną.

Już za tydzień AZS PWSZ Wałbrzych zmierzy się w sobotę o 11.00 na wyjeździe z UKS SMS Łódź w spotkaniu 1/4 finału Pucharu Polski.

AZS PWSZ Wałbrzych – Slovan Bratysława 2:0 (1:0)
Bramki: Karolina Ostrowska, Monika Kędzierska
Skład AZS PWSZ: Sapor, Szewczuk, Mesjasz, Ostrowska, Kędzierska, Rozmus, Kuciewicz, Głąb, Rędzia, Pluta, Fabova oraz Dereń, Głowacka.