Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 2634
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Aktywni oszuści nie odpuszczają

Środa, 12 stycznia 2022, 10:44
Aktualizacja: 11:46
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Aktywni oszuści nie odpuszczają
Fot. KMP Wałbrzych
Kilkanaście zgłoszeń prób oszustw na „policjanta” odnotowali wczoraj w godzinach od 14 do 17 wałbrzyscy funkcjonariusze. Przestępcy znajdujący się po drugiej strony słuchawki za każdym razem podawali się za mundurowych z biura śledczego.

Osoby, do których udało im się dodzwonić, to te posiadające telefon stacjonarny. Na szczęście mieszkańcy w żadnym z przypadków nie dali się wciągnąć w dłuższą rozmowę, a przy tym oszukać. Zaalarmowali natomiast o podejrzanych telefonach prawdziwych policjantów.

Kampania informacyjna, którą od wielu lat wspierają policjanci przynosi pozytywne efekty. Wałbrzyszanie oraz mieszkańcy powiatu wałbrzyskiego w większości wiedza jak postępować, gdy po drugiej strony słuchawki znajduje się fałszywy policjant, czy też wnuczek.

Przypominamy, że przestępcy wybierają do tego typu przestępstw numery telefonów stacjonarnych i zazwyczaj dotyczą one seniorów, którzy wciąż posiadają takie linie telefoniczne. Funkcjonariusze w każdej podobnej sytuacji apelują o ostrożność, gdyż sprawcy podając się za mundurowych, członków bliskiej rodziny, adwokatów, a nawet prokuratorów, bardzo często znają dokładne dane personale, a nawet miejsce zamieszkania ofiary. Zmieniając głos, udają osobę mocno chorą lub przygnębioną, po to aby wzbudzić poczucie winy, ewentualnie współczucie.

Twoja reakcja na artykuł?

1
14%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
86%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group