Wtorek, 2 czerwca
Imieniny: Marianny, Piotra
Czytających: 2793
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Aktywny tydzień boguszowskich strażaków

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Środa, 5 października 2016, 9:58
Aktualizacja: 10:07
Autor: opr. PAW
Fot. OSP Boguszów/facebook
W ostatnich dniach ochotnicy z jednostki OSP Boguszów mieli ręce pełne roboty.

Najpierw w czwartek 29 września po godz. 20:00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze lasu na górze Mniszek. W przeszłości wielokrotnie dochodziło tutaj do pożarów, które najczęściej były wynikiem podpaleń lub zaprószenia ognia. Z jednostki w Boguszowie do zdarzenia wyjechał zastęp GBA Mercedes oraz quad z przyczepą. Na miejscu działania prowadzili już strażacy z Gorc. Okazało się, że pożarem objęty został obszar poszycia leśnego na samym szczycie góry, co uniemożliwiało dojazd w to miejsce samochodami. Przy pomocy quada z przyczepą rozwinięto linię wężową o długości ok 1 km. Do budowy linii użyto ponad 50 węży. Dodatkowo na miejsce przybyły dwa ciężkie wozy z PSP Wałbrzych. Akcja zakończyła się po kilku godzinach w późnych godzinach nocnych.

Tymczasem w sobotnie południe 1 października strażacy z Boguszowa otrzymali zgłoszenie o dymie wydobywającym się przez okno w jednym z mieszkań w dzielnicy Kuźnice. Na miejscu okazało się, że lokator pozostawił potrawę na gazie i wyszedł z domu. Do zdarzenia przyjechały również zastępy PSP Wałbrzych.

Tego samego dnia druhowie pojechali do Gorc, gdzie doszło do pożaru w dawnej fabryce wafli przy ul. Olimpijskiej. Dzień później, czyli w niedzielę 2 października doszło do pożaru ściółki na szczycie góry Dzikowiec. Do zdarzenia wyjechał zastęp GBA Mercedes oraz quad z przyczepą z OSP Boguszów. Dojazd na szczyt (836 m n.p.m.) możliwy był tylko przy użyciu quada. Na szczycie okazało się, że ktoś pozostawił niedogaszone ognisko. Na szczęście ogień nie rozprzestrzenił się zbyt mocno, a dzięki reakcji turystów, którzy zgłosili zdarzenie, udało się sytuację szybko opanować.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~rś 5-10-2016 10:34
Gaście chłopaki gaście, bo jak przyjdzie wójt z Czarnego Boru to wam pokaże.
~greg 5-10-2016 22:28
Mają quada to gaszą a w czarnej dupie gasi wójt
~- 6-10-2016 18:27
Oby czarno-borska fala nie rozlała się na inne gminy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group