Wtorek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 1717
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz w PWSZ

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 11 stycznia 2014, 15:38
Aktualizacja: Wtorek, 14 stycznia 2014, 12:40
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Auditorium Novum wałbrzyskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbył się noworoczny koncert charytatywny, którego gwiazdami byli: Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz. Dochód z odbywającej się podczas koncertu licytacji zostanie przekazany na rzecz wałbrzyskiego hospicjum.

Alicja Majewska solową karierę piosenkarki rozpoczęła w roku 1974. Kocertowała w wielu krajach Europy, Azji, USA, Kanadzie i Australii. Była wielokrotnie nagradzana na Festiwalu Piosenki w Opolu, otrzymała również Grand Prix na festiwalu w Rostoku i Grand Prix na festiwalu w Hawanie. Piosenkarka wylansowała szereg przebojów, takich jak między innymi „Jeszcze się tam żagiel bieli“, „Być kobietą“, czy „Odkryjemy miłość nieznaną“. Znana jest również z niezapomnianych wykonań pieśni sakralnych podczas koncertów emitowanych w telewizji i nagrań płytowych. Alicja Majewska na stałe współpracuje z kompozytorem i pianistą - Włodzimierzem Korczem.

Włodzimierz Korcz - absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Łodzi. Początkowo pracował jako redaktor muzyczny Polskiego Radia w Łodzi. Następnie pełnił funkcję kierownika muzycznego Teatru na Targówku. Jest kompozytorem muzyki filmowej i teatralnej. Współpracował z wieloma kabaretami, takimi jak między innymi TEY, Pod Egidą, czy Kabaret Olgi Lipińskiej. Pisał również muzykę dla zespołu Gawęda. Włodzimierz Korcz jest laureatem wielu nagród na festiwalach piosenki między innymi w Opolu, Rostocku, czy Bratysławie.

Podczas koncertu zorganizowano licytację dzieł sztuki wytworzonych przez znanych wałbrzyskich artystów, a także obrazy i rysunki studentów i pracowników Instytutu Przyrodniczo-Technicznego PWSZ. Na aukcji można było także nabyć kolaż prof. Alojzego Gryta, linoryt dr Małgorzaty Wiszniowskiej, dwa obrazy Barbary M. Malinowskiej, dwie rzeźby ze szkła Katarzyny Karbownik-Urbańskiej i „martwą naturę” Małgorzaty Laszczak. Licytację prowadziła Iwona Petryla. Dochód z aukcji w całości przeznaczony jest dla Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej oddział w Wałbrzychu. W koncercie udział wziął również chór akademicki „Daisy”, oraz publiczność, zachęcana przez Alicję Majewską i Włodzimierza Korcza.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~zadowolona 11-01-2014 8:45
Byłam, widziałam... Do dziś mam ciarki na plecach. Co za sztuka dać taki koncert! Brawa dla wykonawców i ukłony dla organizatorów
~ala 15-01-2014 11:19
Byłam, też jestem pod wrażeniem tej pięknej imprezy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group