Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 2470
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ambasador Wałbrzycha 2014

Niedziela, 9 lutego 2014, 19:10
Aktualizacja: Poniedziałek, 10 lutego 2014, 7:36
Autor: red.
Wałbrzych: Ambasador Wałbrzycha 2014
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Sali Balowej wałbrzyskiego Zamku Książ odbyła się III edycja gali „Ambasador Wałbrzycha". Książańskie Stokrotki trafiły do kolejnych trzech osób, jako dowód uznania za tworzenie przez nie pozytywnego wizerunku Wałbrzycha.

- Ambasadorowie Wałbrzycha osiągają wielkie, ważne rzeczy, zdobyli na ścieżce rozwoju osobistego i zawodowego bardzo wysoki poziom. Pokazują, że są z Wałbrzycha. Mówienie o naszym mieście dobrze to jest obowiązek Mam wewnętrzne przekonanie, że wszystko zaczęło się u nich w naszym mieście – czy w szkole, czy w pierwszym miejscu pracy, czy w miejscu urodzenia. Wszyscy Ambasadorowie podkreślają, że wywodzą się z miejsca wyjątkowego, do którego wracają, o którym mówią dobrze, którego wspaniałe karty historii przedstawiają w Warszawie, w Polsce, w Europie, na świecie. To są wyjątkowe postacie. I tą wyjątkowością chcielibyśmy, aby dzielili się nie tylko z nami, tu w Wałbrzychu, ale też z innymi w Polsce, w Europie, zawsze wspominając, że są z naszego miasta. Nie ma wielkich profitów, poza zaszczytnym tytułem Ambasadora Wałbrzycha – powiedział Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej

Tym razem kapitułę wybierającą laureatów tworzyli Ambasadorowie z lat minionych. W tegorocznej edycji Ambasadorami Wałbrzycha zostali: Leszek Lichota – pochodzący z Wałbrzycha aktor filmowy i teatralny, który zagrał w blisko 30 filmach i serialach, tworząca w Wałbrzychu a obecnie mieszkająca koło Nowej Rudy Olga Tokarczuk – pisarka, poetka, autorka scenariuszy, laureatka takich nagród jak między innymi Nagroda Literacka Nike, nagroda Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Nagroda Fundacji im. Kościelskich czy Paszport Polityki i wałbrzyszanka Agnieszka Wieszczek-Kordus - zapaśniczka, brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, czterokrotna brązowa medalistka mistrzostw Europy w zapasach w stylu wolnym, brązowa medalistka Wojskowych Mistrzostw Świata w zapasach w Lahti.

Podczas uroczystej gali wyemitowano prezentację multimedialną, przedstawiającą osiągnięcia, dokonania i ścieżkę kariery laureatów. Sami laureaci również opowiadali o swojej drodze do sukcesu, podkreślali też swoje związki z Wałbrzychem.

Tradycyjnie w czasie gali przeprowadzono licytację, z której dochód przeznaczony zostanie na cele charytatywne. Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się między innymi kolczyki z białego złota z 36 diamentami, rycina od Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, dzień na planie produkcji „Prawo Agaty” i plakat z autografami głównych bohaterów, pióro Olgi Tokarczuk oraz książka „Bieguni” z dedykacją, porcelana firmy „Krzysztof”, ręcznie robiona lalka z Pracowni Plastycznej Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu, buty zapaśnicze z autografem Agnieszki Wieszczek-Kordus, koszulka Roberta Lewandowskiego z autografem piłkarza czy voucher na nocne zwiedzanie Zamku Książ dla 30-stoosobowej grupy. Cena wywoławcza licytowanych przedmiotów wynosiła 1000 złotych.

III edycję gali „Ambasador Wałbrzycha" uświetnił koncert Katarzyny Groniec. Swoje przybycie na galę potwierdziło ponad 100 osób. Sponsorem głównym gali był mBank. Uroczystość sponsorowali też: PGNiG, Walbrzych International Production i Porcelana „Krzysztof”. Organizatorami imprezy był Urząd Miasta Wałbrzych i Zamek Książ.

W poprzednich edycjach gali „Ambasador Wałbrzycha" wyróżnieni zostali: Marek Starybrat - dziennikarz radiowy i telewizyjny, Krzesimir Dębski - kompozytor i dyrygent, Andrzej Adamek - koszykarz i trener, Joanna Bator – pisarka, Krzysztof Ignaczak – siatkarz i Tomasz Siemoniak - Minister Obrony Narodowej.

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group