Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 3735
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Anna Zalewska spełnia postulaty nauczycielskich związków zawodowych

Niedziela, 16 grudnia 2018, 13:17
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 grudnia 2018, 9:34
Autor: red
Kraj: Anna Zalewska spełnia postulaty nauczycielskich związków zawodowych
Fot. red
– Zmienimy przepisy o ocenie pracy nauczyciela, dodatku za wyróżniającą pracę i wzmocnimy finansowanie dodatkowych zajęć dla uczniów – tak w liście do dyrektorów i nauczycieli napisała Anna Zalewska, Minister Edukacji Narodowej.

Minister Edukacji Narodowej podziękowała nauczycielom za wspólne wdrażanie reformy. Jednocześnie zapowiedziała zmiany w ustawie Karta nauczyciela, które zostaną wprowadzone na wniosek środowisk nauczycielskich.
- Odpowiadając na Państwa postulaty, od stycznia 2019 r. podejmę, we współpracy z nauczycielskimi związkami zawodowymi, działania zmierzające do zmiany przepisów Karty Nauczyciela dotyczących oceny pracy oraz zasad przyznawania dodatku za wyróżniającą pracę. Powrócimy do wcześniejszych zasad oceny pracy, natomiast o dodatek za wyróżniającą pracę będą się mogli ubiegać wszyscy nauczyciele, bez względu na stopień awansu zawodowego – napisała w liście szefowa MEN.

- Wspólnie ze związkami zawodowymi przyglądamy się, jak są realizowane przepisy o czasie pracy nauczycieli po likwidacji tzw. godzin karcianych. Ponieważ docierają do mnie głosy o nieprawidłowościach, dlatego podjęłam decyzję o zmianie przepisów w tym zakresie. W związku z tym zwiększę w ramowych planach nauczania liczbę godzin do dyspozycji dyrektora, aby wzmocnić finansowanie dodatkowych zajęć rozwijających zainteresowania ucznia – dodała minister Anna Zalewska.

Jak informuje Olga Zielińska, rzecznik prasowy KSOiW NSZZ „Solidarność”, minister Anna Zalewska przychyliła się w końcu do postulatów formułowanych przez KSOiW NSZZ „Solidarność”. Oznacza to powrót do starych zasad oceniania nauczycieli i 500 plus nie tylko dla nauczycieli dyplomowanych z wyróżniającą oceną pracy, ale na wszystkich stopniach awansu zawodowego.

Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Solidarność Dolny Śląsk

Twoja reakcja na artykuł?

4
12%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
12%
Nudzi
0
0%
Smuci
10
29%
Złości
16
47%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group