Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 2509
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Apel społeczności PG nr 5

Środa, 4 stycznia 2012, 19:44
Aktualizacja: 21:07
Autor: Sven
Wałbrzych: Apel społeczności PG nr 5
Fot. użyczone
Zwrócili się do nas przedstawiciele społeczności PG nr 5 im. K.K. Baczyńskiego w Wałbrzychu z prośbą przedstawienia ich apelu.

My, rodzice, uczniowie i nauczyciele Publicznego Gimnazjum nr 5 im. K. K. Baczyńskiego w Wałbrzychu po raz kolejny apelujemy, by nie likwidować naszej szkoły!

Pragniemy, aby zarówno dzieci z PSP nr 2, jak i uczniowie z naszego gimnazjum, uczyły się w normalnych, bezpiecznych warunkach.

Chcemy utworzyć w naszym budynku Zespół Szkół. Nie chcemy skazywać uczniów i rodziców naszego gimnazjum na kłopotliwe dojazdy, na wyobcowanie w nowym środowisku. Nie chcemy też, aby młodzież uczyła się w „molochu”, gdzie każdy jest anonimowy, co z kolei sprzyja agresji, przyczynia się do braku indywidualizacji w wychowaniu i nauczaniu.

Nie pozwólmy stłoczyć młodzieży z trzech dzielnic (Śródmieścia, Białego Kamienia i Sobięcina) w jednym budynku. Gimnazjaliści bowiem znajdują się w trudnym okresie życia. Chcemy, aby nasze dzieci spokojnie rozpoczęły i ukończyły gimnazjum. Drodzy rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 2, pamiętajcie, że sześć lat szkoły podstawowej szybko minie i Wasze dzieci staną przed dylematem: co dalej….?

Nasze gimnazjum to szkoła rejonowa, nie możemy porównywać wyników egzaminu naszych klas III z wynikami uczniów gimnazjów nr 12 i 13, ale to w naszej szkole każdy uczeń może odnieść sukces na miarę swoich możliwości, każdy jest ważny i czuje się bezpieczny. Nie chcemy tego zaprzepaścić.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców dzielnicy, którym leży na sercu dobro Naszych dzieci, na spotkanie z radnymi, prezydentem miasta, komisją przygotowującą projekt likwidacji szkół w Wałbrzychu.

Spotkanie odbędzie się 5 stycznia o godzinie 16:00 w siedzibie Publicznego Gimnazjum nr 5 przy ulicy Wańkowicza.

Rada rodziców, nauczyciele i społeczność szkolna PG nr 5

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group