Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2417
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Aqua Zdrój zakończył współpracę z Budopolem

Wtorek, 18 września 2012, 13:34
Aktualizacja: Środa, 19 września 2012, 9:11
Autor: opr.red.
Wałbrzych: Aqua Zdrój zakończył współpracę z Budopolem
Fot. www.wiadomosciwalbrzyskie.pl
Spółka Aqua Zdrój ostatecznie rozstaje się z firmą Budopol, która miała dokończyć budowę centrum sportowo–rekreacyjnego przy ulicy Ratuszowej.

Budowa centrum sportowo-rekreacyjnego przeciąga się coraz bardziej w czasie. Pierwotnie mówiono, że Aqua Zdrój zostanie oddany do użytku latem 2012 roku. Jednak w trakcie budowy nastąpiły problemy z wykonawcą, który nie był w stanie dotrzymać terminu zakończenia inwestycji i zadania dokończenia budowy podjęła się firma Budopol. Przed kilkoma dniami okazało się jednak, że Budopol prac nie dokończy.
- Firma Budopol okazała się być nierzetelna i dlatego spółka Aqua Zdrój odstąpiła od umowy – mówi prezydent Roman Szełemej.

Dzisiaj do Budopolu trafiły dokumenty dotyczące zerwania umowy. Obecnie przeprowadzona zostanie inwentaryzacja, która pozwoli ocenić faktyczny stan robót. Kolejnym krokiem z pewnością będzie ogłoszenie następnego przetargu na dokończenie inwestycji. Roman Szełemej na dzisiejszej konferencji prasowej mówił o tym, że miasto ma informacje, że Budopol nie wywiązał się z płatności wobec podwykonawców. Podwykonawcy już zgłaszają się w tej sprawie do Urzędu Miasta w Wałbrzychu lub do spółki Aqua Zdrój.

Przypomnijmy, że firma Budopol w wydanym kilka dni temu oświadczeniu, wyraźnie dała do zrozumienia, że Gmina Wałbrzych nie dała żadnych gwarancji, że ma niezbędne środki finansowe na dokończenie inwestycji i zapłatę za jej wykonanie.

Prezydent Roman Szełemej zapewnia, że Gmina Wałbrzych będzie dochodzić swoich praw przeciw firmie na drodze sądowej.

Foto: wiadomosciwalbrzyskie.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group