Wtorek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 2075
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Aqua Zdrój zakończył współpracę z Budopolem

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 18 września 2012, 13:34
Aktualizacja: Środa, 19 września 2012, 9:11
Autor: opr.red.
Fot. www.wiadomosciwalbrzyskie.pl
Spółka Aqua Zdrój ostatecznie rozstaje się z firmą Budopol, która miała dokończyć budowę centrum sportowo–rekreacyjnego przy ulicy Ratuszowej.

Budowa centrum sportowo-rekreacyjnego przeciąga się coraz bardziej w czasie. Pierwotnie mówiono, że Aqua Zdrój zostanie oddany do użytku latem 2012 roku. Jednak w trakcie budowy nastąpiły problemy z wykonawcą, który nie był w stanie dotrzymać terminu zakończenia inwestycji i zadania dokończenia budowy podjęła się firma Budopol. Przed kilkoma dniami okazało się jednak, że Budopol prac nie dokończy.
- Firma Budopol okazała się być nierzetelna i dlatego spółka Aqua Zdrój odstąpiła od umowy – mówi prezydent Roman Szełemej.

Dzisiaj do Budopolu trafiły dokumenty dotyczące zerwania umowy. Obecnie przeprowadzona zostanie inwentaryzacja, która pozwoli ocenić faktyczny stan robót. Kolejnym krokiem z pewnością będzie ogłoszenie następnego przetargu na dokończenie inwestycji. Roman Szełemej na dzisiejszej konferencji prasowej mówił o tym, że miasto ma informacje, że Budopol nie wywiązał się z płatności wobec podwykonawców. Podwykonawcy już zgłaszają się w tej sprawie do Urzędu Miasta w Wałbrzychu lub do spółki Aqua Zdrój.

Przypomnijmy, że firma Budopol w wydanym kilka dni temu oświadczeniu, wyraźnie dała do zrozumienia, że Gmina Wałbrzych nie dała żadnych gwarancji, że ma niezbędne środki finansowe na dokończenie inwestycji i zapłatę za jej wykonanie.

Prezydent Roman Szełemej zapewnia, że Gmina Wałbrzych będzie dochodzić swoich praw przeciw firmie na drodze sądowej.

Foto: wiadomosciwalbrzyskie.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~hmmm 18-09-2012 14:24
a ja sie zastanawiam czy ktos w koncu poniesie odpowiedzialnosc urzednicza za to co sie dzieje? Termin zakonczenia przesuwany jest po raz czwarty czy piaty. Juz za same koszty finansowe na jakie narazone jest miasto ktos powinien beknac. Budowa miala byc gotowa do 2012 roku, teraz juz wiosna 2013. Kto za to odpowie? Nikt ? Nikt nie jest winny? Jakis baranek bedzie dluzej o rok prezesem spolki, rok dluzej kase bedzie bral. A czy taki prezesik ponosi odpowiedzialnosc, ze nie ukonczenie prac w terminie? Czy nie ponosi? Bezkarnosc wsrod PO jest zdumiewajaca. Albo mam lepszy pomysl... zlozcie na dzialacza PO pozew do sadu w Gdanski.... niech te wasze wysokie standardy maja pozory do konca. Nikt za nic nie odpowiada, a miasto i mieszkancy cierpia.
~asd 18-09-2012 14:29
a co tam... sam prezes za kilka kolejnych miesiecy bycia prezesem zgarnie kolo 100 tys zl... pfffff co to dla nas, w koncu nasze miasto jest bogate w tych kwestiach. Gorzej gdy ktos chce zorganizowac referendum i trzeba wydac 200 tys. TO wtedy wwielkie larum... ze pieniadze by sie przydaly na toalety w szkolach. Ale gdy przychodzi kwestia placenia swoim ludziom, to kasy nie szkoda. Ciekawe ile wzrosnie w takim razie koszt budowy i tez jestem ciekaw czy 430 tys, ktore mialo isc na otwarcie w tym roku tez sie nie rozlecialo... By zylo sie lepiej... swoim
~Grzegorz 18-09-2012 14:38
Wydaje się, że Prezes powinien wcześniej dostrzegać symptomy tego, że firma nie wyrabia i rozpocząć z nią już negocjacje, wszyscy będą zwalać nas Szełemeja ale to chyba nie on nadzoruje budowę
~Wałbrzyszanin 18-09-2012 15:34
Teraz twierdza ze Budopol to nierzetelna firma a jeszce kilka dni temu prezesik Stanek opowiadal na spotkaniu z podwykonawcami jaka to dobra i firma do ktorej on osobiscie nie ma zarzutow i nie wyobraza sobie aby Budpol nie kontynuowal robot. Dzisiaj odezwal sie Romus Szelemej i juz Budupol jest bee. Metamorfoza...
~jas 18-09-2012 15:36
to wszystko wina szelemeja, powoli te wszystkie sprawy zaczynaja go przerastac chcialoby sie powiedziec koncz pan panie szelemej wstydu oszczedz
~fido 18-09-2012 15:43
A co ma Szałemej do firm budowlanych burdel jest w całym tym kraju większość miiast ma problemy z firmami budowlanymi. A co do budopolu to wykonał kawał ładnej roboty pewnie chodziło o te 7 milionów które muszą zapłacić z zwłoke bo termin otwarcia chcieli przesuną.
~Jajacek 18-09-2012 16:44
Wpiszcie w google "BUDOPOL" opuścił dziś plac budowy w Więcborku i zobaczycie że to nie pierwszy "wałek" Budopolu
~i gitara 18-09-2012 16:45
Pan prezes Stanek to podobnież extra fachowiec. Dobry jest podobnież w nakładaniu kar umownych.
~Korpus 18-09-2012 16:49
do ~Grzegorz. Akurat dostrzegł i dlatego odwiesił 7,7 mln kary PRZED ucieczką Budopolu. ......... ......... ............. ............ ........... ........ ...... ............. ............ ........... ........ ...... LUDZIE GDZIE MACIE OCZY!!! PRZECIEŻ WIDAĆ GOŁYM OKIEM, ŻE W MIESIĄC NIE SKOŃCZĄ BUDOWY TO SPIEPRZAJĄ.
~ekonomista 18-09-2012 16:52
widać , oszołomki powyżej budowali chyba latryne ,bo o prowadzeniu inwestycji set milionowej bredzą , prezydent nie miał innego wyjścia, a firma ze swoimi prawnikami kombinuje
~kermit 18-09-2012 19:11
-raczej Budopol zakończył współpracę z Aqua-Z - dlaczego nie zagwarantowano zapłaty -się uprzejmie pytam??? (żaden bank nawet słyszeć nie chciał o stanięciu do przetargu). Budopol powoła się przed Sądem na Kodeks Cywilny: Art. 6494. § 1. Jeżeli wykonawca (generalny wykonawca) nie uzyska żądanej gwarancji zapłaty w wyznaczonym przez siebie terminie, nie krótszym niż 45 dni, uprawniony jest do odstąpienia od umowy z winy inwestora ze skutkiem na dzień odstąpienia. § 2. Brak żądanej gwarancji zapłaty stanowi przeszkodę w wykonaniu robót budowlanych z przyczyn dotyczących inwestora. § 3. Inwestor nie może odmówić zapłaty wynagrodzenia mimo niewykonania robót budowlanych, jeżeli wykonawca (generalny wykonawca) był gotów je wykonać, lecz doznał przeszkody z przyczyn dotyczących inwestor
~Wałbrzych 18-09-2012 20:00
Wystarczy poczytać co Budopol robi w innych miastach i wszystko w tym temacie.
~benkmen 18-09-2012 21:02
I żadnej w tym winy Tuska? Przecież mógł zafundować mszę w intencji planowego zakończenia inwestycji!...Każdej inwestycji. ;-)
~ja 18-09-2012 21:04
naiwni, kroi się niezła afera koło tego aqua zdroju... już wkrótce pojawi się nowy, dla niektórych zaskakujący wątek, a PO niech spieprza lepiej na drzewo!
~orest 18-09-2012 21:52
Co mnie obchodzi bydgoski-chyba Budopol. Mnie obchodzi moje miasto, którego władza jest ośmieszana przez jakieś podrzędne firmy. Prezydent Szełemej ośmiesza się tą gadką w Dami. I po co te wizyty co 2-3 dni? Jakie efekty?
~ 18-09-2012 21:58
Czy urzędnicy w tym kraju muszą się zajmować nawet budowami jak za komuny skoro wszędzie indziej robią to spółki prywatne? Urzędnik nie odpowiada i nie dysponuje swoim majątkiem jako inwestor,a więc z góry było wiadomo że budowa będzie kilka razy droższa niż robią to inwestorzy prywatni. Gmina powinna się zająć tym co do niej należy; infrastrukturą, drogami i pilnowaniem porządku w mieście a nie pchać nochala we wszystko i łapać kilka srok za ogon. Sprawa od strony gminy ma zapach nieświeży. Po jajach z autostradami i stadionami nikt się nie będzie pchał pod nóż ryzykując brak wynagrodzeń i to milionowych, zaś zapewnienia polityków o wypłacalnosci są warte tyle co papier w toalecie.
~iga 19-09-2012 1:52
Propagandy sukcesu ciąg dalszy... Wałbrzyszanie ! ile i jak długo jeszcze jesteście w stanie wytrzymać robienia Was w jajo !?
~zzz 19-09-2012 7:10
W reprezentacji za ksztalocalt odpowiada glowa czyli trener i on odpowiada glowa za wyniki. Nie ma gadania, ze ten slaby byl, ten nie podal, a tamten dostal czerwona kartke. Odpowiada trener. W tym przypadku prezes. Narazil miasto na szkody nie potrafiac sie dogadac z wykonawca, albo poczynil zle ruchy, albo w ogole podpisal umowe z nieodpowiedzialna firma. No i jak tam wedlug was Platfusy? Jest ktos winny z urzednikow? Czy jak zawsze sa profesjonalistami i nieskazitelni? Kto za to odpowiada?
~księgowy 19-09-2012 9:18
Odpowiadają wszyscy czyli nikt. Od czasów słynnej afery mięsnej za Gomułki nie słyszałem aby ktoś odpowiedział za takie nieprawidłowości, ale co tu się dziwić skoro sędziowie podlegają politykom. Niech ktoś napisze jak po kilka razy przebudowywano jedną rzecz, bo projektant zle narysował projekt, przez co wykonawcy mieli już dość tej roboty.W tym kraju patologia będzie wieczna, dopóki któryś z sąsiadów nie dokona rozbioru, bo przy takim bałaganie wątpię aby ktokolwiek miał ochotę bronić tego kraju. Aż wyć się chce.
~bob budowniczy 19-09-2012 12:11
"Aqua Zdrój zakończył współpracę z Budopolem" Chyba raczej Budopol olał Aquę Zdrój.....i

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group