Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 3344
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Areszt dla 18–latka

Czwartek, 12 grudnia 2019, 14:32
Aktualizacja: Piątek, 13 grudnia 2019, 14:26
Autor: red
REGION: Areszt dla 18–latka
Fot. Prokuratura Okręgowa Świdnica
Sąd Rejonowy w Ząbkowicach Śląskich uwzględnił wniosek Prokuratora Rejonowego w Ząbkowicach Śląskich i wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy 18–letniego Marcela C.

Wyżej wymieniony jest podejrzany o dokonanie w nocy z 8/9 grudnia 2019 roku zabójstwa swoich rodziców i siedmioletniego brata.

Do zdarzenia doszło w jednym z domów jednorodzinnych w Ząbkowicach Śląskich. W nocy sprawca zaatakował siekierą swoich rodziców i brata, zadając im w trakcie snu śmiertelne ciosy.

Marcel C. usłyszał trzy zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem z uwagi na motywację zasługująca na szczególne potępienie, w tym, co do zabójstwa rodziców czyny te zostały także zakwalifikowane, jako zabójstwa w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, gdyż po dokonanych czynach Marcel C. zabrał z domu pieniądze w kwocie około 10.000 złotych, które chciał przeznaczyć na ucieczkę z kraju. Po dokonanych czynach sprawca upozorował napad rabunkowy na swój dom, następnie starał się zatrzeć ślady zdarzenia próbując spalić i ukryć ubranie, jakie miał na sobie podczas zabójstw oraz siekierę. Po tym wrócił do domu, wyszedł na dach i zawiadomił Policję o napadzie rabunkowym na jego dom.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Marcel. C. przyznał się do popełnia wszystkich zarzucanych mu czynów, złożył obszerne wyjaśnienia, w których opisał przebieg zdarzenia oraz motywy, jakimi się kierował. Motyw działania sprawcy, będzie weryfikowany w toku dalszych czynności procesowych.

Marcelowi C. za zarzucane czyny grozi kara pozbawienia wolności do 25 lat oraz kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

3
21%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
11
79%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group