Czytających: 3763

Głogówek: Awans futbolistek AZS–u PWSZ do kolejnej rundy

Czwartek, 8 października 2015, 15:27
Aktualizacja: 15:28
Piłkarki AZS–u PWSZ Wałbrzych pokonały w Głogówku miejscowego Rolnika 4–1 i wywalczyły awans do najlepszej 16 drużyn w ramach Pucharu Polski.

W 20. minucie z rzutu wolnego gola zdobyła Brzeska, słynąca z mocnego uderzenia z dystansu. Później dalej nasze kontynuowały dobrą grę i w 31. minucie Sobkowicz podwyższyła prowadzenie akademiczek. Zespół I-ligowego Rolnika jednak nie zamierzał się poddawać i jeszcze przed przerwą zdołał zdobyć kontaktowego gola. W drugiej części ambitne grające gospodynie dążyły do strzelenia wyrównującego gola, ale to AZS w końcówce zadał dwa ciosy. Najpierw gola zdobyła Sobkowicz w 77. minucie, a wynik meczu ustaliła Żurawska.

Teraz w listopadzie naszym futbolistkom w kolejnej rundzie przyjdzie zmierzyć się z AZS-em Wrocław.