Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 2236
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Barbórka 2013

Środa, 4 grudnia 2013, 19:36
Aktualizacja: Piątek, 6 grudnia 2013, 9:30
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Barbórka 2013
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj zgodnie z tradycją w Wałbrzychu uroczyście obchodzona była „Barbórka”, zorganizowana przez wałbrzyski Urząd Miejski. Obchody rozpoczęła Msza Święta w Kościele p.w. Aniołów Stróżów, po której nastąpił wymarsz pochodu sprzed Kościoła w kierunku Pomnika Pamięci Górnictwa Wałbrzyskiego.

Kolumna uczestników uroczystości przemaszerowała ulicą Moniuszki, przez Rynek na Plac Magistracki, gdzie do przemarszu dołączyli przedstawiciele władz miasta, z Prezydentem Romanem Szełemejem na czele. Następnie kolumna udała się ulicami Słowackiego i Barlickiego pod Pomnik Pamięci Górnictwa Wałbrzyskiego. Tam odśpiewano Hymn Górniczy oraz hymn obecnych na wałbrzyskich uroczystościach niemieckich górników z Freiberga a Prezydent Szełemej w krótkich słowach podkreślił jak ważna jest dla Wałbrzycha górnicza tradycja, wyraził też wdzięczność za to, że nadal jest kultywowana, zwłaszcza wśród młodzieży. W podobnym tonie wypowiadał się Biskup Świdnicki Ignacy Dec.

Następnie złożono kwiaty pod Pomnikiem Pamięci Górnictwa Wałbrzyskiego. Swoje wiązanki złożyli przedstawiciele władz miasta i władz samorządowych, związków i organizacji górniczych, policji, straży miejskiej, dzieci i młodzież szkolna, przedstawiciele wałbrzyskich firm i instytucji, oraz mieszkańcy.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group