Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 4909
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Będą protestować w Warszawie

Środa, 5 października 2022, 9:37
Aktualizacja: 10:26
Autor: opr. PAW
Wałbrzych/Kraj: Będą protestować w Warszawie
Fot. organizatorzy
Przedstawiciele Ruchu Samorządowego "TAK dla Polski" w najbliższy piątek 7 października będą protestować w Warszawie przeciwko podwyżkom cen energii i rosnącym kosztom życia. Udział w proteście zapowiadają również wałbrzyskie władze samorządowe.
- W najbliższy piątek 7 października jedziemy do Warszawy, aby zaprotestować przeciwko gigantycznym podwyżkom cen energii. Inicjatorem protestu jest Ruch Samorządowy Tak Dla Polski, ale zapraszamy wszystkich, którym na sercu leży dobro naszych lokalnych wspólnot. Tylko razem możemy zatrzymać to szaleństwo - do udziału w proteście zachęca prezydent Roman Szełemej.

Zapowiedź protestu w oczach organizatorów:

Czas na #ProtestSamorządów. 7 października o godz. 12.30 widzimy się przed Sejmem RP

Zaprotestujmy wspólnie przeciwko nieuzasadnionym, gigantycznym podwyżkom cen energii i kosztom życia! Spotkajmy się wszyscy w Warszawie 7 października, piątek, pod Sejmem RP! W obronie mieszkańców rozpoczniemy protest „Tylko Ciemność”!

Wspólnoty lokalne nie powinny stawać przed dylematem czy skracać liczbę godzin lekcyjnych w szkołach, zamykać baseny, likwidować linie tramwajowe i autobusowe czy gasić latarnie na ulicach. Nie pozwólmy, żeby mieszkańcy i przedsiębiorcy musieli płacić za horrendalne i nieuzasadnione nadzwyczajne zyski spółek Skarbu Państwa.

Przez ostatnie lata rząd skutecznie zahamował inwestycje odnawialnych źródeł energii. Nie doczekaliśmy się nowelizacji ustawy, która umożliwia produkcję energii wiatrowej, zamiast tego dostaliśmy ustawę zniechęcającą do fotowoltaiki. Pieniądze z opłat emisyjnych nie są przeznaczane na cele związane z budowaniem alternatywnych źródeł energii, a samorządy skutecznie pozbawiono wpływu na funduszy ochrony środowiska.

Rząd już kilkakrotnie pozbawił wspólnoty lokalne wypracowanego przez miasta i gminy dochodu z PIT, ograniczył subwencję oświatową i obciąża coraz większą częścią kosztów finasowania oświaty samorząd. Teraz stawia samorządy w sytuacji bez wyjścia – musimy anulować przetargi, w których spółki skarbu Państwa proponują nam rachunki za prąd do 700 % wyższe niż w roku ubiegłym.

Nieodpowiedzialna polityka monetarna i gospodarcza rządu oraz 16 % inflacja bezpośrednio uderza w mieszkańców małych ojczyzn. Zamiast łagodzić negatywne skutki inflacji, rząd podnosi ceny energii wspólnotom lokalnym.

Wspólnie wystąpmy w obronie naszych mieszkańców, nie pozwólmy na obniżenie jakości życia mieszkańców. Tylko razem możemy powstrzymać gigantyczne podwyżki cen energii.

Nie pozwólmy by nam i naszym mieszkańcom pozostała „Tylko Ciemność”.

Twoja reakcja na artykuł?

19
30%
Cieszy
29
45%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
6%
Złości
12
19%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (59)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group