Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 3972
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Bez zmian – pijani na drogach

Wtorek, 28 czerwca 2022, 6:45
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Bez zmian – pijani na drogach
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego w miniony weekend zatrzymali na ulicach naszego miasta oraz regionu łącznie ośmiu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu – w tym trzech mężczyzn, którzy jechali drogami publicznymi hulajnogami elektrycznymi oraz trzech rowerzystów.

Pierwszy z mężczyzn zatrzymany został w czwartek chwilę po godzinie 23:00. 23-latek jadący hulajnogą elektryczną kontrolowany był na ul. Armii Krajowej w Wałbrzychu przez policjantów z ruchu drogowego. Badanie wykazało w jego organizmie 2,4 promila alkoholu, dlatego młody wałbrzyszanin do domu wrócił na pieszo. Ostatecznie otrzymał mandat karny w kwocie 2,5 tysiąca złotych.

Drugi z mężczyzn znajdujących się pod wpływem alkoholu wpadł w ręce wałbrzyskich wywiadowców po godzinie 17:00 na ul. Wajdy w Wałbrzychu. 22-letni mieszkaniec naszego miasta podczas jazdy hulajnogą elektryczną miał w wydychanym powietrzu 0,48 promila tej substancji w organizmie. Mężczyzna również otrzymał grzywnę w wysokości 2,5 tysiąca złotych i również do domu wrócił pieszo.

Tego samego dnia w Głuszycy policjanci z tamtejszego komisariatu zatrzymali do kontroli 29-latka kierującego samochodem osobowym. Podczas kontroli okazało się, że mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego wsiadł za kierownice mając 3,29 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo nieodpowiedzialny kierujący posiadał bezterminowy zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Pułtusku.

W sobotę przed godziną 1:00 na ul. Świdnickiej w Wałbrzychu, policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 22-latka kierującego samochodem osobowym. Mieszaniec powiatu wałbrzyskiego kierował pojazdem w stanie po użyciu alkoholu mając 0,48 promila alkoholu w organizmie.

W ten sam dzień, parę godzin później, inny patrol wałbrzyskiej drogówki zauważył jadącego ulicą Andersa w Wałbrzychu rowerzystę. Mundurowi postanowili sprawdzić jego stan trzeźwości. Okazało się, że wałbrzyszanin był pijany. 38-latek wydmuchał 2,4 promila alkoholu w organizmie. Ostatecznie otrzymał mandat karny w kwocie 2,5 tysiąca złotych.

Niedzielne popołudnie to kolejni zatrzymani. Po godzinie 18:00 na ul. De Gaulle w Wałbrzychu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 44-latka. Wałbrzyszanin prowadził samochód osobowy mając 0,79 promila alkoholu. Ponadto funkcjonariusze ustalili, iż mężczyzna posiada dożywotni zakaz kierowania pojazdami wydany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu w 2018 roku.

W tym samym czasie, tym razem policjanci z Komisariatu Policji w Głuszycy zatrzymali 33-latka jadącego na rowerze w Walimiu ul. Wyszyńskiego. Mężczyzna wydmuchał 0,27 promila alkoholu. Otrzymał mandat w wysokości 2,5 tysiąca złotych i do domu wrócił pieszo. W tej samej miejscowości – po północy- inny patrol z Głuszycy postanowił skontrolować stan trzeźwości 36-letniego rowerzysty jadącego ul Piastowską. Mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego kierował jednośladem mając 2,09 promila alkoholu w organizmie. I jego podróż w tym momencie również się zakończyła. Teraz będzie miał do zapłaty grzywnę w kwocie 2,5 tysiąca złotych.

Przypominamy, że nieodpowiedzialni nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi (np. samochodami) muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną, kierujący hulajnogami - tak jak rowerzyści - natomiast z wysoką grzywną, a w przypadku sporządzenia wniosku o ukaranie nawet zakazem kierowania pojazdami.

Twoja reakcja na artykuł?

1
17%
Cieszy
1
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
67%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group