Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 3267
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Bezpartyjni chcą do Sejmu

Niedziela, 5 marca 2023, 8:07
Aktualizacja: 9:28
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Bezpartyjni chcą do Sejmu
Fot. użyczone
– Chcemy przełamać model niedoskonałości państwa polskiego. To ruch samorządowy pokazuje, że można to przełamać – powiedział, otwierając konferencję programową Ogólnopolskiej Federacji Bezpartyjnych i Samorządowców Robert Raczyński, prezydent Lubina. Samorządowcy z całej Polski zrzeszeni w Federacji spotkali się we Wrocławiu, by opracować program swojego ugrupowania.

Pod patronatem prof. dr hab. Macieja Cesarza, patronatem oraz honorowym przewodnictwem prof. Edwarda Czapiewskiego spotkało się blisko 200 przedstawicieli Bezpartyjnych i Samorządowców z całej Polski. Rozpoczęli dyskusję programową w siedmiu zespołach tematycznych, aby opracować szczegóły programu Ogólnopolskiej Federacji Bezpartyjnych i Samorządowców.

Siedem zespołów obradowało nad tematami związanymi ze zdrowiem, transportem, przedsiębiorczością, energetyką, demografią, sprawami ustrojowymi i międzynarodowymi. Wśród uczestników debaty znalazło się kilkudziesięciu samorządowców wraz z przedstawicielami środowiska naukowego i praktyków: grupy prowadzili m.in. profesor Maciej Cesarz, czy też wiceprezes Kolei Dolnośląskich, Wojciech Zdanowski.

Samorządowcy rozwiązują problemy Polski

- Cieszy mnie, że tak licznie przybyli samorządowcy z całej Polski - powiedział na otwarciu Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, podczas otwarcia Konferencji Programowej. - Jesteśmy grupą polityczną, która wprowadzi do Sejmu posłów i posłanki, jestem o tym przekonany. Głos samorządu musi być usłyszany w parlamencie, bo to samorządowcy od lat 90. rozwiązują wszystkie problemy, z którymi nie radzą sobie kolejne rządy - dodał.

W trakcie dyskusji w zespołach tematycznych wypracowano podstawy programowe, które następnie będą procedowane przez radę programową pod kierownictwem prof. Macieja Cesarza i honorowym przewodnictwem prof. Edwarda Czapiewskiego. Na ich podstawie zostanie opracowany program Federacji, który zostanie zaprezentowany przed wyborami parlamentarnymi i samorządowymi.

Bezpartyjni do Senatu RP

Jednocześnie powołano pełnomocnika federacji Bezpartyjni i Samorządowcy Senat 2023 - Dariusza Kacprzaka, który będzie koordynować start Bezpartyjnych Samorządowców do Senatu.

- Naturalnym jest, że my Bezpartyjni Samorządowcy mamy potencjał, by wywrócić stolik przy którym dzieli się Polskę na dwie zantagonizowane strony - PiS i PO - powiedział Kacprzak. - Bezpartyjni to naturalni przedstawiciele centrum, racjonalizmu i przedsiębiorców. Chcemy być trzecią siłą na kartach do głosowania, by Polacy mieli lepszy wybór. Idziemy w nadchodzących wyborach z listą 100 kandydatów do Senatu!

Poza przedstawieniem 100 kandydatów do Senatu Bezpartyjni i Samorządowcy zadeklarowali powołanie list do Sejmu RP miesiąc temu, na konferencji prasowej.

Twoja reakcja na artykuł?

3
18%
Cieszy
5
29%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
8
47%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group