Czwartek, 24 czerwca
Imieniny: Jana, Danuty
Czytających: 2125
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Biedaszyby wciąż istnieją

Wtorek, 10 grudnia 2019, 13:33
Aktualizacja: Czwartek, 12 grudnia 2019, 15:09
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Biedaszyby wciąż istnieją
Fot. archiwum
Ci, którzy myślą, że problem nielegalnych wyrobisk węgla na terenie Wałbrzycha i okolic już nas nie dotyczy, są w błędzie.

Jak informuje Nadleśnictwo Wałbrzych, proceder ciągle występuje na terenie Nadleśnictwa Wałbrzych i stanowi nie lada problem i wyzwanie.
Straż Leśna we współpracy z Policją, Strażą Miejską i Strażą Pożarną notorycznie odnotowuje szkody i odpowiada za zakopywanie i usuwanie podobnych obiektów. Dlaczego?
- Działalność ta doprowadza do zaburzenia stosunków wodnych w lesie, mocno zaburza konfigurację terenu, bo nawet po zakopaniu w miejscu biedaszybów powstają zapadliska i deformacje nieciągłe, wycinane są nielegalnie drzewa w pobliżu, które później służą za podpory. To kilka z wielu powodów, dla których chcemy powstrzymać ten proceder, ale najważniejszy powód to: ogromne zagrożenie dla ludzi i zwierząt - informuje Nadleśnictwo.

To zagrożenie nie tylko dla ludzi tam pracujących, ale i dla turystów. Niestety, ale biedaszyby są bardzo prymitywnie (lub wcale) zabezpieczone, a często są to szyby sięgające 10 lub więcej metrów w dół i tunele biegnące po kilka-kilkanaście metrów wgłąb ziemi. Wiele z nich się zawala. Odnotowano wiele ofiar śmiertelnych, a o wielu zawalonych biedaszybach pewnie nawet nie wiemy.
- Dodatkowo biedaszyby są często "chowane" poprzez przykrycie gałęziami, lub jakimiś deskami, a to bardzo niebezpieczna pułapka dla ludzi i zwierząt - mówią specjaliści.

Źródło: Nadleśnictwo Wałbrzych

Twoja reakcja na artykuł?

8
14%
Cieszy
2
4%
Hahaha
2
4%
Nudzi
5
9%
Smuci
7
13%
Złości
32
57%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group