Wtorek, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 3568
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Bitomaty, czyli jak to działa?

Środa, 15 maja 2024, 8:59
Aktualizacja: 9:05
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: Bitomaty, czyli jak to działa?
Fot. użyczone
Chociaż legendarny Złoty Pociąg wciąż rozbudza emocje i fantazje mieszkańców Wałbrzycha, szansa na spektakularne znalezienie wciąż jest niewielka. Jednak, istnieją również inne sposoby na zwiększenie domowego kapitału lub dywersyfikację portfela inwestycyjnego. Przykładem są właśnie kryptoaktywa, nabywane za pomocą wirtualnych transakcji, ale nie tylko. Coraz popularniejszą formą inwestycji są bowiem specjalne bitomaty – automat ten znajduje się również na terenie Wałbrzycha. Czym są i jak działają te tajemnicze urządzenia? Zapraszamy do lektury!

Kryptowaluta jeszcze bliżej

Tradycyjny sposób zakupu kryptoaktywów jest niezwykle prosty i może być zrealizowany z zacisza własnego domu. Osoby planujące zakup Bitcoina muszą jedynie sprawdzić aktualny kurs btc usd, a następnie dokonać transakcji z wykorzystaniem sprawdzonej i profesjonalnej giełdy. Warto jednak podkreślić, że to nie jest jedyny sposób na zakup kryptowaluty!

Coraz częściej słyszy się bowiem o tak zwanych bitomatach. Co więcej, szacuje się, że na świecie funkcjonuje już kilkadziesiąt tysięcy bankomatów kryptowalut -  w tym kilkaset na terenie naszego kraju. Zatem, co tak naprawdę kryje się pod pojęciem bitomatów?

Bitomaty, czyli sposób na niezależność

Tytułowy bankomat kryptowalut jest odpowiedzią na potrzeby inwestorów. Wspomniany wymóg dotyczy samego mechanizmu dokonywania transakcji, który bazuje na gotówce.

Istnieje bowiem kilka sprawdzonych sposobów na zakup kryptoaktywów z wykorzystaniem banknotów. Może to być zatem transakcja pomiędzy dwoma zainteresowanymi podmiotami lub skorzystanie z usług specjalistycznego brokera kryptowalutowego. Te sytuacje wymagają jednak bezpośredniego kontaktu z człowiekiem.

Bitcoin kojarzony jest jednak z możliwością zachowania anonimowości i prywatności transakcji. Wymienione bankomaty kryptowalut spełniają właśnie ten warunek, pozwalając na samodzielne nabywanie kryptoaktywów. W jaki sposób?

Bankomat kryptowalut - podstawowe informacje

Wcześniejsze informacje zdradzają już metodę korzystania z tak oryginalnego instrumentu. Bitomaty nie wymagają bowiem obecności innych inwestorów, aby sprzedać lub nabyć interesującą nas wartość kryptowaluty. Co więcej, cały proces jest niezwykle intuicyjny, a formalności ograniczone zostały do minimum. Zdarza się również, że bankomaty kryptowalut oferują naprawdę atrakcyjne przełożenie kursów, zwiększając swoją atrakcyjność wobec miłośników kryptoaktywów.

Warto podkreślić, że bitomaty imitują standardowe urządzenia bankomatowe, co sprzyja ich szybkiej obsłudze. W tym przypadku aparat nie wymaga jednak posiadania karty, a jedynie dokumentu przedstawiającego podstawowe informacje na temat tożsamości inwestora, specjalnego konta kryptowalutowego z dostępem do indywidualnego portfela, a także gotówki lub wyznaczonej kwoty wymiany - w zależności od planowanej operacji. Zatem, w jaki sposób bitomat realizuje transakcje?

Instrukcja obsługi bitomatu - krok po kroku

Należy zaznaczyć, że sposób użycia bankomatów kryptowalut nie wymaga żadnych wyjątkowych umiejętności lub wiedzy. Intefejs urządzenia jest czytelny i prosty tak, aby skrócić cały proces transakcji. W zależności od modelu maszyny, pozwalają one na zakup lub sprzedaż kryptoaktywów, jednak kompleksowe urządzenia umożliwiają realizację obu transakcji.

Przed udaniem się do punktu transakcyjnego, warto zatem zidentyfikować rzeczywistą kategorię bitomatu.  Sam zakup Bitcoina wymaga wybrania właściwej opcji zakupu, a następnie włożenia odpowiedniej ilości banknotów tak, aby pokryć wartość transakcji. Kolejnym krokiem jest zeskanowanie specjalnego kodu QR oraz wprowadzenie dedykowanego adresu portfela inwestycyjnego. Finalny etap procesu skupia się na określeniu prowizji oraz zatwierdzeniu transakcji.

Mechanizm sprzedaży jest bardzo podobny i wymaga jedynie kilku modyfikacji. W rezultacie, inwestor powinien wybrać opcję sugerującą zbyt kryptoaktywów, co także uruchomi kod QR. Otrzymany w ten sposób identyfikator jest niezbędny do zakończenia całej operacji. Po określeniu wartości kryptowaluty do sprzedaży, wystarczy załączyć uzyskany wcześniej identyfikator, finalizując tym samym transakcję. Ta krótka instrukcja z pewnością przyda się wszystkim czytelnikom serwisu walbrzyszek.com, zainteresowanym tematyką kryptowalut!

Twoja reakcja na artykuł?

1
25%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
50%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group