Poniedziałek, 1 czerwca
Imieniny: Jakuba, Konrada
Czytających: 2154
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bluesowe inspiracje w Filharmonii Sudeckiej

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 19 września 2015, 12:25
Aktualizacja: Poniedziałek, 21 września 2015, 16:01
Autor: FS/opr. red.
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w sali koncertowej Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu odbył się koncert kameralny "SUMMER BAND" – BLUESOWE INSPIRACJE. W programie koncertu znalazły się utwory inspirowane muzyką bluesową, z repertuaru klasyków tego gatunku.

W koncercie wystąpił zespół "Summer Band" w składzie: Dariusz Futyma - śpiew, Paweł Tuliński - gitara, Mieczysław Noskowiak - keyboard, Leszek Tuliński - gitara basowa, Mieczysław Gorzała - perkusja oraz gościnnie Robert Foks - gitara i śpiew, natomiast w programie oprócz kompozycji własnych zespołu znalazły się takie utwory jak Everybody Needs Somebody, Sweet Home Chicago - Blues Brothers, Still Got The Blues, Parisienne Walkways - Gary Moore, While My Guitar Gently Weeps - Eric Clapton i Over The Rainbow - Henry Mancini.

Pomysł koncertu „Bluesowe inspiracje” zrodził się z potrzeby powrotu do „korzeni” muzyki rozrywkowej. Pozornie prosta forma bluesa nadal jest źródłem natchnienia dla wielu znakomitych kompozytorów i wykonawców wyzwalając, dzięki możliwości improwizacji, drzemiące w nich pokłady muzycznej wolności.

W skład zespołu „Summer Band” wchodzą muzycy, którzy od wielu lat działają na terenie Wałbrzycha i okolic. Rozpoczęli działalność już na początku lat 90-tych ubiegłego stulecia, będąc inicjatorami formacji wykonujących repertuar jazzowy i swingowy. Byli laureatami nagrody specjalnej Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego podczas Ogólnopolskiego Spotkania Big- Bandów w Zielonej Górze. Wykonują zróżnicowany repertuar, a znany dobrze Wałbrzyszanom wokalista i klarnecista Dariusz Futyma od wielu lat niezmiennie „czaruje” publiczność swym głosem.

Robert Foks - pochodzi z Wałbrzycha, gdzie w tutejszych szkołach muzycznych zdobył umiejętności gry na fortepianie i klarnecie. Na początku lat dziewięćdziesiątych grał i śpiewał w wałbrzyskich zespołach muzycznych: Impro String Quartet (jazz) i Between (blues/rock). W latach 1994 - 1998 był wokalistą legendarnego wrocławskiego zespołu Nurt. Obecnie jest pracownikiem naukowym Uniwersytetu Wrocławskiego lecz nadal śpiewa i gra na wrocławskich jam sessions wykonując znane standardy muzyki amerykańskiej w stylu rock, blues i country.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group